افتتاحیه جشنواره رضوی برگزار شد

افتتاحیه جشنواره رضوی برگزار شد

۰۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۳ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس فرهنگ و هنر - آئین افتتاحیه بیست‌وهفتمین جشنواره ملیشعر رضوی با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان و جمعی از شاعران از سراسر کشور در گلزار شهدای کرمان و در جوار مرقد مطهر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار شد.

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر خبر ناب به نقل از ایسنا - محمدرضا علیزاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان در این مراسم ضمن تبریک میلاد باسعادت حضرت زهرا(س) و گرامیداشت مقام مادر و روز زن، بیان کرد: مکان افتتاحیه این رویداد، متعلق به شهدا و آمیخته با نام شهید سلیمانی است که یکی از ویژگی های او ارادت به حضرت فاطمه(س) و عشق او به مقام مادر است و امیدواریم در راستای پیروی از مکتب او بتوانیم قدردان مادران به ویژه مادران و همسران شهدا باشیم.

علیزاده ادامه داد: شهید سلیمانی افتخار خادمی امام رضا(ع) را داشتند و امیدواریم ما نیز در این راستا رهرو صادقی باشیم و بتوانیم با استفاده از ظرفیت هایی که در عرصه شعر و ادب وجود دارد، در جهت ترویج فرهنگ منور رضوی گام برداریم.

وی با بیان اینکه سال گذشته این رویداد به دلیل وجود کرونا به صورت مجازی برگزار شد، تصریح کرد: فراخوان بیست وهفتمین جشنواره ملی«شعر رضوی» از حدود شهریور ماه ۱۴۰۰ اعلام شد و شاعرانی از سراسر کشور در این مراسم شرکت کردند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان، از برگزاری کارگاه تخصصی شعر و محفل شعرخوانی در جریان این رویداد خبر داد و گفت: در اختتامیه بیست وهفتمین جشنواره ملی«شعر رضوی» که سوم بهمن ماه و همزمان با میلاد حضرت(س) برگزار می شود، برنامه بزرگداشت شاعر برجسته، خواجوی کرمانی نیز برگزار خواهد شد.

علیزاده افزود: جشنواره ملی شعر رضوی دارای پیشینه بسیار و یکی از ریشه دارترین و فراگیرترین جشنواره های ملی است که در حوزه شعر ارزشی و آیئنی توانسته است در جهت ترویج فرهنگ رضوی، ۲۷ دوره با حضور و مشارکت شاعران به کار خود ادامه دهد.

وی با بیان اینکه آثار ارزشمند این جشنواره در طول دوره های مختلف برگزاری آن، گنجینه غنی است که در دبیرخانه نگه داری می شود، افزود: بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع) سعی کرده در حوزه های مختلف برای ترویج فرهنگ رضوی تلاش کند اما شعر ظرفیت و قدمت بیشتری دارد و امیدواریم شاهد برگزاری این جشنواره در دوره های بعد باشیم و سال به سال بر غنای آن افزوده شود.

در پایان این مراسم شاعران به خواندن اشعار خود پرداختند.

این خبر توسط سایت خبرگزاری ایسنا منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : خبرگزاری ایسنا

اخبار گوناگون در خبر ناب