استقبال از بیست وهفتمین جشنواره ی بین المللی تئاتر کودک و نوجوان بی نظیر بود
سرویس فرهنگ و هنر - لبخند شیرین کودکان، هدیه‌ای آسمانی است که برای نقش بستن آن باید تلاش کرد و این مهم را نمایشگران عرصه‌ی تئاتر کودک و نوجوان خوب می‌دانند. این‌ها، بخشی از سخنان امیر مشهدی‌عباس، دبیر بیست و هفتمین جشنواره‌ی بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در مراسم اختتامیه‌ بود.

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر خبر ناب به نقل از همشهری - او در آیین پایانی این جشنواره که صبح امروز، ششم تیر در سالن مجتمع فرهنگی هنری بوعلی سینا در شهر همدان برگزار شد، ادامه داد: «در نقطه ی پایانی بیست وهفتمین جشنواره ی بین المللی تئاتر کودک و نوجوان، قبل از هر چیز، شکرگزار خداوند هستم و در برابر این شورآفرینی تلاشگران عرصه ی تئاتر کودک سر فرود می آورم. از تنهای بی همتا سپاسگزارم که لیاقت داد تا با هنرمندان و گروه های نمایشی در کهن شهر تاریخ و تمدن ایران به مردم شادی هدیه کنیم. از مردم شریف و بافرهنگ همدان برای این همه خوبی و هنر دوستی تشکر می کنم که همراهی آن ها نشان داد تئاتر، هنری زنده و رسانه ای پویاست و می تواند رسالت خود را درزمینه ی آموزش، پرورش و امیدبخشی، برای ساخت فردایی بهتر انجام دهد.»

در ابتدای این مراسم،  مسعود ویژه، مدیرکل اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، ضمن تشکر و تقدیر از دست اندرکاران اجرای این برنامه گفت: «این رویداد فرهنگی و هنری را با توسل به امام مهربانی ها آغاز کردیم و با عنایت به حضرتش نیز، به پایان می بریم.»

او استقبال از این رویداد را بی نظیر خواند و اظهار کرد: «بیست و هفتمین جشنواره ی بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان، به رغم برخی نامهربانی ها توانست با استقبال بی نظیر مردم، لحظاتی شاد، مفرح و پرنشاط را برای مردم استان، به ویژه نوگل های استان ایجاد کند. این موفقیت مرهون همکاری، همدلی و همراهی سازمان ها نهادها و دستگاه های اجرایی استان و حمایت های بی دریغ همکاران ارجمندم در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ویژه وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی است.»

در این آیین، مراسم بزرگداشت مرحوم محمدرضا الوند، مرحوم کریم اکبری مبارکه،  مریم کاظمی، مهدی فرشیدی سپهر و  سعید باغبانی به پاس یک عمر فعالیت در حوزه ی تئاتر کودک و نوجوان برگزار شد. هم چنین برگزیدگان بخش های تئاتر نوجوان، کودک، خردسال و تئاتر خیابانی بخش های رقابتی معرفی و از آن ها تجلیل شد. از هنرمندان بخش غیر رقابتی نقالی و خیمه شب بازی نیز تقدیر به عمل آمد.

این خبر توسط سایت همشهری آنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در خبر ناب