(کونیکو یامورا) مادر تنها شهید ژاپنی دفاع مقدس درگذشت

(کونیکو یامورا) مادر تنها شهید ژاپنی دفاع مقدس درگذشت

۱۰ تیر ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۷ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس فرهنگ و هنر - کونیکو یامامورا مادر شهید محمد بابایی از شهدای دفاع مقدس به علت بیماری درگذشت.

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر خبر ناب به نقل از فارس - گروه حماسه و مقاومت کونیکو یامامورا مادر شهید «محمد بابایی» به علت بیماری ظهر امروز جمعه دهم تیرماه در بیمارستا خاتم الانبیای تهران درگذشت.

او تنها مادر شهید دفاع مقدس با اصالت ژاپنی است. فرزند شهیدش جوان ۱۹ ساله ای بود که هم در دوران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی فعالیت های زیادی داشت و هم در زمان جنگ تحمیلی با وجود سن کم، راهی جبهه ها شد تا از اسلام و ایران دفاع کند که در عملیات والفجر یک، در منطقه فکه به شهادت رسید.

شهید «محمد بابایی» در بیست و نهم بهمن ماه سال ۴۲ در تهران چشم به جهان گشود. دانشجوی کارشناسی در رشته ریاضی بود و به عنوان بسیجی در جهبه حق علیه باطل حضور یافت. او در بیست و دوم فروردین ماه ۶۲ بر اثر اصابت ترکش توسط نیروهای عراقی شهید شد.

درباره این مادر شهید بیشتر بدانید

کونیکو یامامورا در خانواده ای بودایی در ژاپن متولد شد و در ۲۰ سالگی با جوانی مسلمان و ایرانی آشنا شد و تحت تاثیر اخلاق اسلامی این جوان مسلمان به دین اسلام مشرف شده و با الهام از کتاب آسمانی قرآن نام «سبا» را برای خود برگزید.

یامامورا بعد از ازدواج به ایران مهاجرت کرد و صاحب فرزندی شد که عازم جبهه های نبرد جنگ تحمیلی شده و به شهادت رسید.

کونیکو یامامورا در سال های ابتدایی راه اندازی رادیو ژاپنی، فعالانه در پایه گذاری این رسانه نقش آفرینی کرد و پس از آن تاکنون به عنوان کارشناس با این رادیو همراه بوده است.

کتاب «مهاجر سرزمین آفتاب» توسط حمید حسام از نویسندگان آثار دفاع مقدس و با همکاری مسعود امیرخانی گردآوری و تنظیم شد و از سوی انتشارات «سوره مهر» هم اکنون در دسترس علاقه مندان قرار دارد.

این خبر توسط سایت خبرگزاری فارس منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در خبر ناب