مخالفان "سلام فرمانده" مهملات زیادی بافتند -  حتی آن را مخالف حقوق کودکان معرفی کردند
سرویس فرهنگ و هنر - کیهان در مطلبی که به سرود سلام فرمانده اختصاص دارد :دشمن از چه چیزی دیوانه‌وار عصبانی است؟ او کدام امید خود را بر باد رفته می‌بیند؟ مگر جز این است که سلام فرمانده، گل معطر مهدویت را در باغچه وجود کودکان و نوجوانان رویانیده و ذکر آن مهربانِ غایب از نظر را بر لب‌هایشان جاری ساخته است؟

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر خبر ناب به نقل از خبرآنلاین - دشمن تمام سرمایه و توان خود را در این متمرکز کرده است که نسل های آینده ایران به جنگ با آرمان های پدران خود برخیزند و عصیانگرانه به انقلاب و ارزش های آن پشت پا زنند. اما اینک که کودکان ما چنین با احساس و شور و شعور و با چشمانی اشکبار سرود سلام فرمانده را می خوانند، دشمنان خرمن امید خود را سوخته می بینند و در خشم اند. « قُلْ مُوتُوا بِغَیظِکُم؛ بگو از این عصبانیت بمیرید.» (آل عمران ۱۱۹)


کسانی در داخل و خارج، ژست روانشناسانه به خود گرفتند و مضمون شعر این سرود را برای گروه سنی کودکان مناسب ندانستند. آنان در این مسیر قلم فرسایی ها کردند و چه مهملاتی که نبافتند. برخی دیگر نیز با واژه سازی های عجیب و غریب مانند «سوءاستفاده از حقوق کودک» یا «سرباز- کودک سازی»! به مقابله با این حرکت خجسته برخاستند. در پاسخ ، ابتدا باید گفت این اعتراضات از جنس همان ایراداتی است که در مناسبت های دینی و مذهبی نسبت به دادن نذری ، سفرهای زیارتی و ذبح گوسفند در عید قربان مطرح می کنند و فاقد هر گونه ارزش است.
از سویی پاسخ چنین ایراداتی پیش از این در تشییع پیکر سردار دل ها حاج قاسم عزیز داده شده است. هنوز از یاد نبرده ایم که چطور کودکان و نوجوانان ما در شهادت سردار می گریستند و دم از انتقام می زدند. مخالفان، در برابر ابراز احساسات کودکان ما در آن فراز تاریخی که حرکتی کاملا خودجوش و برآمده از اراده ملت بود چه پاسخی دارند؟ اما بسیار بجاست که رسانه های معاند به آمار کودک آزاری و سوءاستفاده جنسی از کودکان در غرب نگاهی بیندازند تا شرمسارتر شوند و دم فرو بندند.


این سرود مصداقی بالا از تحقق بیانیه گام دوم انقلاب است. یعنی با گذشت چهل سال مشاهده می کنیم ، اندک اندک ظرفیت های نوینی از انقلاب اسلامی به منصه ظهور می رسد که پیش از آن هرگز فکرش را نکرده بودیم. این حقیقت کجا و توهم دشمن کودن کجا که پنداشته بود ملت چهلمین سالگرد انقلاب خود را جشن نخواهد گرفت. با این حساب می توان پیش بینی کرد هنوز استعدادهای عظیم دیگر انقلاب در راه است که مایه روشنی چشم مؤمنان و حق پرستان خواهد شد.
و سرانجام باید اذعان داشت این حرکت ، یقینا با عنایت حضرت حجت بن الحسن ارواحنا فداه توأم بوده که اینچنین جهانی و فراگیر شده است. با این امید که چنین فعالیت هایی، گامی در راه آماده سازی جامعه برای ظهور حضرتش باشد.

این خبر توسط سایت خبرآنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : خبرآنلاین

اخبار گوناگون در خبر ناب