صحنه خواستگاری از  کتایون ریاحی  -  چین و چروک هامو ببین،  تو به جای پسر منی...
سرویس فرهنگ و هنر - سکانسی از فیلم شام آخر ساخته فریدون جیرانی که در رده مهم‌ترین و پرفروش‌ترین فیلم‌های عاشقانه سینمای ایران است، پربازدید شد.

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر خبر ناب به نقل از همشهری - سکانسی از فیلم سینمایی شام آخر به نویسندگی و کارگردانی فریدون جیرانی با حضور متفاوت کتایون ریاحی ومحمدرضا گلزار مورد توجه کاربران قرار گرفته است. این فیلم چهارمین اثر بلند سینمایی فریدون جیرانی است که پس از فیلم های «قرمز» و «آب و آتش» به یک سه گانه تبدیل شد؛ سه گانه ای که شخصیت های اصلی آن نام خانوادگی «مشرقی» را داشتند.

در این سکانس مانی معترف (محمدرضا گلزار) دانشجوی معماری در کنار یکی بناهای قدیمی شهر یزد می ایستد و در حال عکسی از کتایون ریاحی(میهن مشرقی) به او ابراز علاقه می کند. دانشجوی جوان در جواب مخالفت های استاد به او می گوید:« من همه این چین و چروک ها را دوست دارم و تو برای من مثل این معماری با شکوه و عزیزی...»

«شام آخر» با روایتی بدیع و غیرمتعارف از عشق دانشجویی جوان به استادش (کتایون ریاحی) بعد از کش و قوس ها و حواشی فراوان در سبد اکران نوروزی ۱۳۹۱ قرار گرفت و خلاف پیش بینی های انجام شده فروش عجیبی را رقم زد. شام آخر با فروشی بالغ بر ۳۵۰ میلیون تومان (با بهای بلیت: ۵۵۰ تومان) معادل تقریبا ۱۹ میلیارد تومان امروز، به عنوانی عاشقانه ای جنجالی همچنان مورد بحث و نظر منتقدان و استقبال اهالی سینماست.

ببینید | ناگفته های پورعرب از بازی در فیلم عروس | من و نیکی کریمی اجازه نداشتیم در ماشین تنها باشیم...


این خبر توسط سایت همشهری آنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : همشهری آنلاین

گمنام ۱۸ آذر ۱۴۰۱ - ۲۳:۱۵
سلام علیکم خواهروبرادرگرامی محبت کنید جلوی کشف حجاب راباجدیت بگیرید تشکر