20 میلیون مناظره اول صداوسیما را دیدند

20 میلیون مناظره اول صداوسیما را دیدند

۰۱ تیر ۱۴۰۳ - ۱۶:۵۶ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس فرهنگ و هنر - رئیس مرکز تحقیقات صداوسیما با اشاره به نظرسنجی‌های این مرکز، درباره آمار تماشاگران مناظره اول تلویزیون خبر داد که بیش از ۱۹ میلیون نفر آن را دیده اند.

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر خبر ناب به نقل از خبرآنلاین - محسن شاکری نژاد رئیس مرکز تحقیقات صدا و سیما شب گذشته در برنامه انتخاباتی «زمانه» که با اجرای المیرا شریفی مقدم پخش می شود درباره آمار مخاطبان مناظره اول سخن گفت و درباره فرایند نظرسنجی بیان کرد: ۲۸ خرداد که مناظره انجام شد، ما بلافاصله روز بعد یک نظرسنجی انجام دادیم که به صورت تلفنی بود. طبق آن نظرسنجی حدود ۳۰ درصد مخاطب مناظره اول بود که در برخی دیگر از نظرسنجی ها هم به همین عدد نزدیک بود.

به گزارش مهر، وی اضافه کرد: می توان گفت بیش از ۱۹ میلیون نفر و حدود ۲۰ میلیون نفر این مناظره را دیده بودند.

شاکری نژاد درباره تأثیر مناظره در انتخاب عنوان کرد: ما در تمام نظرسنجی هایی که انجام می دهیم کماکان عده زیادی هنوز تصمیم نگرفته اند که به چه کسی رأی بدهند. ما می پرسیم که قبل و بعد مناظره به چه کسانی می خواسته اند رأی دهند که حدود ۷ درصد در تصمیم گیری ها تغییر بوده است.

وی در بخش پایانی بیان کرد که ۴۷ درصد از کسانی که مناظره اول را دیده بودند گفتند این مناظره تا حد زیاد به شناخت آنها از نامزدها کمک کرده است.

برای دسترسی سریع به تازه ترین اخبار و تحلیل رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.

این خبر توسط سایت خبرآنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : خبرآنلاین

اخبار گوناگون در خبر ناب