آخرین خبرها از سیل خراسان شمالی؛ بارندگی ادامه دارد  -  آماده  باش همچنان برقرار است
سرویس فرهنگ و هنر - مسدود بودن یک جاده و قطعی گاز در یکی از روستاهای شیروان در روز جمعه از پیامدهای سیل در خراسان شمالی است.

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر خبر ناب به نقل از همشهری - مدیرکل مدیریت بحران خراسان شمالی با بیان اینکه طبق پیش بینی ها و هشدار نارنجی صادر شده بارندگی در این استان به ویژه شهرستان راز و جرگلان و مانه و سملقان منجر به بروز سیلاب و آب گرفتگی هایی شد به همشهری آنلاین گفت: در این شهرستان ها 36 خانه دچار آب گرفتگی شدند و همچنین یک نفر بر اثر اصابت صاعقه جان خود را از دست داد.

غلامرضا شفیق با اشاره به رسوب های ناشی از سیلاب در معابر و جاده ها توضیح داد که این رسوب ها از سوی راهداری و با کمک بنیاد مسکن از پنجشنبه شب در حال جمع آوری است و تقریبا معابر از این رسوب ها پاک شده.

به گفته او، بارندگی روز جمعه هم ادامه داشت و با توجه به همین موضوع آماده باش در استان برقرار است.

همچنین بر اثر بارندگی های شدید عصر پنجشنبه (31 خرداد) راه آشخانه به شهرآباد مسدود شده که پس از فروکش کردن سیلاب بازگشایی آن در حال انجام است؛ همچنین در یکی از روستاهای شیروان روز جمعه (1 تیر) شاهد قطعی گاز بودیم.

مدیر عامل هلال احمر خراسان شمالی هم با بیان اینکه در پی بارندگی های شدید و سیلاب شب پنجشنبه (31 خرداد) به ۱۲۷ نفر از متاثران سیل در چهار شهر امدادرسانی کردند، گفت: سیل در چهار شهرستان راز و جرگلان، بجنورد، شیروان و آشخانه منجر به مشکلاتی شد که بلافاصله ۱۰ تیم امداد و نجات برای امدادرسانی به مناطق سیل زده اعزام و ارزیابی اولیه توسط تیم ها انجام شد.

به ابوالفضل محبان، تیم های عملیاتی جمعیت هلال احمر در این چهار شهرستان و سایر شهرهای استان در حالت آماده باش هستند.

این خبر توسط سایت همشهری آنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در خبر ناب