مشورت حتی در کار خیر!

مشورت حتی در کار خیر!

۰۴ تیر ۱۴۰۳ - ۰۲:۳۸ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس فرهنگ و هنر - مشارکت در زندگی حتی در امور خیر! این پدیده جدید را خانم مارلین انگلهورن که یک شهروند ۳۱ساله اتریشی-آلمانی است، سر زبان‌ها انداخت. او از نوادگان فردریش انگلهورن، مؤسس یک شرکت بزرگ داروسازی است که مدتی پیش، میلیون‌ها یورو از مادربزرگش به ارث برد.

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر خبر ناب به نقل از همشهری - سیدسروش طباطبایی پور: او تصمیم گرفت مبلغ ۲۵میلیون یورو از ثروتش را صرف امور خیر کند؛ اما اقدام عجیب او زمانی توجه ها را به خود جلب کرد که او برای این امر خیر، تصمیم گرفت با گروهی از مردم عادی مشورت کند.

بیش تر بحوانید:

بچه ها را برای تغییرهای بزرگ آماده کنیم

دعوتنامه

خانم انگلهورن دعوتنامه ای آماده کرد و آن را به شکل تصادفی، به صندوق پست ۱۰هزار اتریشی فرستاد و از آنها دعوت کرد تا در نحوه توزیع ثروتش به نیازمندان، به او کمک کنند. او از میان کسانی که دعوتش را پذیرفتند، ۵۰نفر را به شکل تصادفی انتخاب کرد و همراه با آنها، گروهی به نام «شورای شریف برای توزیع اموال» تشکیل داد.

برگزاری کلاس

اما ماجرا به همین جا ختم نشد. این خانم خیر و خوش فکر، شرایط شرکت در دوره های فلسفه و اقتصاد را برای اعضای مشورتی گروهش فراهم کرد تا ۵۰عضو همراهش، بتوانند از آن کلاس ها یا سخنرانی ها، الهام بگیرند و سطح آگاهی خود را در این زمینه، افزایش دهند.این گروه ازماه مارس تا ژوئن امسال، به مدت شش هفته، آخر هفته ها دور هم جمع شدند تا برای توزیع این مبلغ، بهترین تصمیم را بگیرند.

دریافت کنندگان

این گروه خیرخواه، در پایان، ۷۷گروه یا سازمان را انتخاب کردند تا آن ۲۵میلیون یورو، میانشان توزیع شود. به طور مثال، این گروه تصمیم گرفت ۳۰۰هزار یورو، به «خوابگاه خودگردان زنان اتریشی»، حدود ۱۰۰هزار یورو به بنیاد احیای طبیعت «کومون»، یک میلیون یورو به «انجمن حفاظت از طبیعت اتریش» و... و. پرداخت کند. در میان دریافت کنندگان این مبلغ، باشگاه های فوتبالی که بدون تبعیض، عضو می پذیرند یا سازمان هایی که مسکن ارزان می سازد هم به چشم می خورد.

مالیات بر ارث

از سال ۲۰۰۸میلادی، با تصمیم دولت اتریش، مالیات بر ارث برداشته شد و این کشور اروپایی، به یکی از معدود کشورهایی تبدیل شد که مالیاتی بر ارث وضع نمی کند. خانم انگلهورن سال هاست تلاش می کند تا دولت اتریش را از تصمیم خود منصرف کند و شاید ایده او برای انجام این کار خیر، تشویق دولت برای وضع مالیات، بر ثروت ثروتمندان است.

این خبر توسط سایت همشهری آنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در خبر ناب