طبیعت همیشه برنده است!

طبیعت همیشه برنده است!

۱۲ تیر ۱۴۰۳ - ۲۰:۴۸ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس فرهنگ و هنر - این‌طور به‌نظر می‌رسد که قانون طبیعت برای رسیدن به سعادت و خوشبختی تنها یک کلمه است؛ تلاش؛ آن هم تلاشی همراه با سرسختی. انسان و درخت و حیوان هم ندارد.

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر خبر ناب به نقل از همشهری - سیدسروش طباطبایی پور: به این ترتیب، عواملی چون استعداد و امکانات و بخت و اقبال، شاید سرعت تو را برای رسیدن به نقطه سعادت کمی بیشتر کنند ولی نقشی در خوشبختی تو ندارند.

بیش تر بخوانید:

درخت هایی که عاشقانه ایستاده اند!

اما امان از کیمیای تلاش! نمونه اش، همین درختان پیش رویمان که در سخت ترین شرایط، چون از رو نرفته اند و سرسخت بوده اند، حتی سنگ ها را هم شکافته اند و به سوی خورشید خوشبختی، قد کشیده اند.

مقاومت دربرابر دیواره

دره اسلات در سنت جرج، شهری در ایالت یوتا در آمریکا که به خیال خودش، قرار نبود اجازه نفس کشیدن به درخت قصه ما را بدهد، اما درخت، برای رسیدن به خورشید، خودش را بالا کشید و نگذاشت دیواره صخره ها به هم برسند.

طبیعت همیشه برنده است!

سنگدل

سنگ گفت: «دل من از سنگ است و به تو اجازه نخواهم داد برویی» درخت گفت اما من صبورم و تنها به نور نگاه کرد. بعد از سال ها، ناگهان جهان از هم شکافت و...

طبیعت همیشه برنده است!

پیروزی

طبیعت همیشه پیروز است؛ حتی اگر انسان ها نخواهند و علیه طبیعت، قیام کنند.

طبیعت همیشه برنده است!

درخت وارونه

درخت انجیری که حتی به جاذبه زمین هم نه گفته و از سقف بنایی تاریخی در پارک باستان شناسی ترمه دی بایا کشور ایتالیا به سمت پایین روییده و میوه هم داده است.

طبیعت همیشه برنده است!

درخت بامی!

این جا ایران زیبای خودمان است که درختی با سرسختی، بر بامی ایستاده و از آن جا دشت ها و کوه های اطراف را می نگرد.

طبیعت همیشه برنده است!

مهمان ناخوانده

منطقه گرینبرگ در نیویورک، دادسرایی دارد که ارتفاعش بیش از ۴ متر است و حالا سال هاست در سقفش، مهمانی سبز دارد که در آن جا، جا خوش کرده، بدون این که کسی مراقبش باشد.

طبیعت همیشه برنده است!

این خبر توسط سایت همشهری آنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در خبر ناب