اثر یافت شده در زباله های لندن 32 میلیون دلار قیمت گذاری شد!
سرویس فرهنگ و هنر - یک اثر رنگ روغن از تیزیانو وچلیو نقاش ایتالیایی، متعلق به اوائل قرن شانزدهم پس از بارها سرقت قرار است در حراج ماه جولای به قیمتی معادل سی و دو میلیون دلار فروخته شود.

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر خبر ناب به نقل از خبرآنلاین - یک نقاشی از دوران کلاسیک که پیش از این دو بار مورد سرقت قرار گرفته بود، در حراجی ماه جولای به قیمت ۳۲ میلیون دلار فروخته خواهد شد.

ماجرا این است که این اثر دزدیده شده، زمانی در یک کیسه زباله پلاستیکی در یک ایستگاه اتوبوس در لندن پیدا شده بود. این نقاشی با عنوان «The Rest on the Flight into Egypt» که در فارسی به «استراحت در پرواز مصر» معنی می شود، متعلق به هنرمند دوران رنسانس ایتالیا «Titian» / «تیسین» است.

بر اساس توضیحات خانه حراج مربوطه؛ نقاشی «The Rest on the Flight into Egypt» در حراج کریستی با مبلغی بین ۱۵ تا ۲۴۵ میلیون پوند (معادل ۱۹ میلیون تا ۳۲ میلیون دلار) فروخته خواهد شد.

«Titian»/«تیسین» با نام اصلی وی تیزیانو وچلیو این نقاشی را اوائل قرن شانزدهم خلق کرده است.

این نقاشی عیسای پیامبر، مادرش مریم و یوسف نجار را نشان می دهد که در راه رفتن به کشور مصر هستند و این در حالی است که هیردویس پادشاه وقت (هیرود) قصد کشتن عیسی مسیح را داشته است. این جمع سه نفره در میان راه درنگ کرده و در حال استراحت هستند.

باید گفت برخی دیگراز هنرمندان کلاسیک نیز این روایت را دستمایه قرار داده اند.

اثر یافت شده در زباله های لندن 32 میلیون دلار قیمت گذاری شد!

بخشی از اثری از جنتیله دا فابریانو، محصول سال ۱۴۲۳ که عزیمت مریم (س) و کودکش را به مصر نشان می دهد

این نقاشی که رنگ روغن روی بوم است با ابعاد ۱۸.۲۵ در ۲۴.۷۵ اینچ (۴۶.۲ سانتیمتر در ۶۲.۹ سانتیمتر)، در مقایسه با برخی از آثار عظیمی که تیسین بعدها در زندگی خود با آن ها شناخته شد، بسیار کوچک تر است.

تصویری از نقاشی پرماجرای «The Rest on the Flight into Egypt» که بیش از سی میلیون دلار قیمت گذاری شده است

«استراحت در پرواز مصر» به سال ۱۸۰۹ در زمان اشغال وین توسط ناپلئون و نیروهای فرانسوی به پاریس برده شد. سپس در سال ۱۸۱۵ به وین بازگردانده شد و در ادامه به واسطه مجموعه های خصوصی به وین بازگردانده شد. تا اینکه به انگلستان رفت و به دست جان الکساندر تین رسید.

این اثر در سال ۱۹۹۵ از خانه نوادگان «Thynne»، به سرقت رفت و به مدت هفت سال ناپدید شد. این ناپدید شدن قبل از اینکه اثر در یک ایستگاه اتوبوس در لندن توسط کارآگاه هنری چارلز هیل پیدا شود، رخ داده بود.

کریستیز در در ادامه توضیحاتش درباره اهمیت و ارزش «The Rest on the Flight into Egypt» گفته است: این نقاشی به دلیل رنگ های به کار رفته و کنتراست اثر در فضایی طبیعی در مقاطعی مورد علاقه اشراف، دوک ها و امپراطورها بوده است و یکی از دلایل ارزش آن در مقاطع مختلف تاریخی همین موضوع است.

در پایان کریستیز اثر ««استراحت در پرواز مصر» حاصل سفری طولانی و پرحادثه بوده که هنوز به پایان نرسیده است.

این نقاشی به عنوان بخشی از حراج «ld Masters Part I» است که در کریستی لندن ارائه می شود.

برای دسترسی سریع به تازه ترین اخبار و تحلیل رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.

این خبر توسط سایت خبرآنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : خبرآنلاین

اخبار گوناگون در خبر ناب