بهزاد عمرانی خواننده گروه موسیقی از (بمرانی)، فوتبال و موسیقی می گوید
سرویس فرهنگ و هنر - خواننده گروه موسیقی بمرانی می گوید:به‌نظرم یکی از بهترین شکل‌های معرفی یک بند، همین اجراهای کوچک و ثبت تجربه‌های باحال از این جنس است. سال‌هایی که ما در کافه موسیقی می‌زدیم، خیلی تعداد گروه‌های موسیقی زیاد نبود اما شکر خدا امروز خیلی تعداد این گروه‌ها زیادشده است.

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر خبر ناب به نقل از همشهری - همشهری آنلاین: بهزاد عمرانی، خواننده گروه «بمرانی» است، گروه موسیقی که طرفداران زیادی دارد. خودش درباره تشکیل گروه می گوید: «سال۱۳۸۷ به تنهایی کنسرتی برگزار کردم و سپس مانی مزکی و جهانیار قربانی به من پیوستند اما در ابتدا «بمرانی» نام هنری من بود. پس از آمدن این دو عضو جدید، پسرعموی من برای نواختن پیانو و سپس پسرعموی دیگری برای نواختن گیتار باس به ما اضافه شدند. خط اصلی فعالیت های گروه «بمرانی» در این سال ها این بود که هیچ وقت نخواستیم به سلیقه مخاطب نزدیک شویم و موسیقی همیشه برایمان این معنا را دارد که هنرمند باید مخاطب را به سلیقه موسیقایی خود نزدیک کند وگرنه یک هنرمند هیچ وقت سبک و صدای خاصی از خود ارائه نمی دهد.» عمرانی حالا با حضور در ویژه برنامه «یورو۲۰۲۴» از علاقه مندی هایش به فوتبال می گوید. این خواننده عنوان می کند: «من طرف دار آلمان هستم و طبیعتا این بازی ها را هم به امید پیروزی آلمان دنبال می کرد. البته هنوز فوتبال را نگاه می کنم.» این گروه موسیقی تیتراژ برخی از فیلم های سینمایی و سریال هارا خوانده که آخرین آن سریال نمایش خانگی «مگر تموم عمر چندتا بهاره» سروش صحت است.

خواننده هستید اما به شدت به فوتبال علاقه داری، فکر می کنید یکی از شگفتی های این دوره از بازی های یورو۲۰۲۴ چیست؟
معتقدم گرجستان پدیده این دوره از رقابت ها بوده و به عنوان یک پرسپولیسی بازی گئورگی گوِلِسیانی در این تیم هم برایم جذاب است و دنبال می کنم.

خیلی وقت است که کنسرتی برگزار نکردید؛ به فکر برگزاری کنسرت هستید؟
راستش خیلی دلتنگ حضور در استیج برای برگزاری کنسرت هستم. خیلی دلم تنگ شده است. البته کنسرت های کوچک اجرا می کنیم اما برای استیج های بزرگ، همه مان ترجیح می دهیم تا فراهم شدن همه شرایط، صبر کنیم. فکر نمی کنم امروز شرایط به گونه ای باشد که بتوان به برگزاری کنسرت های بزرگ فکر کرد.

برایتان مهم است که در سالن بزرگ یا کوچک کنسرت برگزار کنید؟
معتقدم خیلی از گروه های بزرگ راک در دنیا، کار خود را از اجراهای کوچک در کافه ها آغاز کرده اند. به نظرم یکی از بهترین شکل های معرفی یک بند، همین اجراهای کوچک و ثبت تجربه های باحال از این جنس است. سال هایی که ما در کافه موسیقی می زدیم، خیلی تعداد گروه های موسیقی زیاد نبود اما شکر خدا امروز خیلی تعداد این گروه ها زیادشده و شخصا هم تا جایی که بتوانم، اجراهای آنها را می بینم و دنبال می کنم. این حضورها هم برای حمایت نیست بلکه برای لذت خودم این اجراها را دنبال می کنم. خیلی از افراد وقتی در موسیقی پیشرفت می کنند و به جایی می رسند، دیگر کارهای دیگران را دنبال نمی کنند و به همین دلیل مدام مشغول تکرار خودشان می شوند، اما اگر موسیقی دیگران و سبک های مختلف اجرای آنها را دنبال کنی، می توانی به صدا و نگاه نسل های بعد از خودت به موسیقی، آشنا شوی و کارهای به روزتری هم ارائه کنی.

می توانیم مدل برگزاری کنسرت در ایران را با دیگر کشورها دنبال کنیم؟
در همه جای دنیا معمولا تعداد گروه های موسیقی از خواننده های سولو و تنها، بیشتر است. خیلی از خواننده ها و اهالی موسیقی شاید سولو بودن را ترجیج دهند اما شکر خدا شاهد گرایش بیشتر به سمت فعالیت های گروهی در موسیقی ایران هستیم. یک گروه اگر نتواند انسجام گروهی خود را حفظ کند، طبیعتا از هم می پاشد و گروه هایی می توانند فعالیت طولانی مدت داشته باشند که اعضای شان اندکی از خود گذشتگی هم داشته باشند.

از تولد دوباره «اتوبوس قرمز» بگویید؟ آلبوم که یک دهه پیش منتشر شد و باز هم وارد بازار موسیقی می شود.
واقعیت این است که انتشار این آلبوم به گروه ما پیشنهاد شد و نشر چکه این پیشنهاد را مطرح کرد تا آلبومی برای بچه ها تولید کنیم. من هم خیلی این پیشنهاد را دوست داشتم. احساس کردم تجربه جذابی است که در یک آلبوم سبک های مختلف موسیقی را برای مخاطب کودک ارائه کنیم. این تجربه از آن تجربه هایی بود که باید به دلش می رفتیم و واقعا هم لذتبخش بود. باب دیلن جمله جذابی دارد که می گوید، دوبار به یک چیز فکر نکن، فقط کارت را بکن! من هم این شانس را داشتم که با گروه بمرانی در آن سن و سال، بدون هیچ دودوتا چارتایی سراغ این آلبوم رفتیم. فقط تجربه اش برای مان جذاب بود.

این خبر توسط سایت همشهری آنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در خبر ناب