باید هر چه زودتر موضوع متروهای حومه ای تعیین تکلیف شوند

باید هر چه زودتر موضوع متروهای حومه ای تعیین تکلیف شوند

۰۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۹ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس اقتصادی - عضو مجمع نمایندگان استان تهران گفت: از وزیر راه و شهرسازی می خواهیم برای حل موضوعاتی از قبیل ترافیک قلعه نو یک چاره اساسی و سریع انجام دهند.

به گزارش سرویس اقتصادی خبر ناب به نقل از ایسنا - اقبال شاکری نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ظهر پنجشنبه ۷ بهمن ماه در جلسه بررسی مشکلات ترافیکی چندین ساله محور ری، قرچک و ورامین خاطر نشان کرد: کار های این چنینی نشان می دهد یک همت بزرگ و عزم بلند مایع می خواهد و اگر این دو کنار هم قرار بگیرند ، کارها حل می شود و تجربه هم نشان داده است .

عضو مجمع نمایندگان استان تهران ادامه داد: در این موضوع جاده ای، یکی اینکه توسعه تهران را در اطراف تهران گذاشته ایم و این تصمیم درستی نیست، در دوره گذشته مهاجرت دوباره از تهران به اطراف تهران آمده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: حمل و نقل همان طور که در تمام دنیا اثبات شده محور توسعه و رفاه حال مردم است؛ اول باید فکر حمل و نقل و دسترسی بود و بعد اقدامات را انجام داد و واقعا در چند سال آینده با یک فاجعه روبه رو خواهیم بود، از وزیر راه و شهرسازی می خواهیم برای حل موضوعات این چنینی از قبیل ترافیک قلعه نو یک چاره اساسی و سریع انجام دهند.

وی ادامه داد: عقب ماندگی های زیادی از این دست در کشور داریم که باید آنها را ساماندهی و برطرف کنیم، وظیفه ما این است که از اقمار تهران حمایت نماییم، نگذاریم این مصیبت هایی که از تهران به شهرستان های جنوب شرق استان تهران سرریز می شود، زندگی را بر مردم تنگ کند.

این مقام مسئول اظهار کرد: بنابر این مکانیزم بودجه ای و اقداماتی که ما می توانیم را انجام دهیم و حتما کمک های لازم را خواهیم کرد، اما حمل و نقل کشور منابع بیشتری می خواهد و باید بخش خصوصی را هم پای کار بیاوریم.

شاکری تصریح کرد: قطعا با محوریت اداره کل راه و شهرسازی، این نشست تبدیل به یک کارگروه تخصصی برای حل معضل ترافیکی قلعه نو شود و تمام مطالبات و جوانب کار بررسی شود، صد درصد مسیر کوتاه مدت می خواهیم که برخی از آنها قابل انجام شدن و پیاده سازی است و یک چشم اندازه و افق ۲۰ ساله لازم است برنامه ریزی شود و با یک هماهنگی انجام دهیم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مترو های حومه ای افزود: باید هر چه زودتر موضوع مترو های حومه ای تعیین تکلیف شوند، شهرداری تهران با تسلطی که دارد و چند تا از این محورها را که قبلا انجام داده دوباره کار اجرایی به شهرداری سپرده شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در پایان سخنان خود خاطر نشان کرد: حضور پلیس راهور در بحث ترافیک قلعه نو بسیار تاثیر گذار خواهد بود و باید حتما در این خصوص تصمیمات لازم اتخاذ و اجرایی شود.

این خبر توسط سایت خبرگزاری ایسنا منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : خبرگزاری ایسنا

اخبار گوناگون در خبر ناب