پیش بینی قیمت دلار امروز شنبه 24 اردیبهشت

پیش بینی قیمت دلار امروز شنبه 24 اردیبهشت

۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۴ زمان مطالعه : 3 دقیقه
سرویس اقتصادی - احتمالا ترمز دلار با انتشار خبر از سرگیری مذاکرات وین کشیده شود. اثرات این خبر در معاملات غیررسمی پررنگ بود

به گزارش سرویس اقتصادی خبر ناب به نقل از فرارو - فرارو- قیمت دلار بعد کانال نوردی های پی در پی هفته قبل، امروز شنبه ٢۴ اردیبهشت احتمالا از مرز ٣١ هزارتومان عقب می رود. در سه روز پایانی هفته قبل قیمت دلار محدوده های ٢٩ و ٣٠ هزارتومان را پشت سر گذاشت اما به نظر می رسد انتشار خبر ازسرگیری مذاکرات هسته ای حداقل برای یک روز آرامش را به بازار ارز برگرداند. دیروز همزمان با این خبر قیمت دلار در معاملات پشت خطی ظرف چند ساعت نزدیک هزارتومان ریزش داشت.

قیمت دلار در بازار آزاد

قیمت دلار امروز شنبه ۲۴ اردیبهشت کار خود را از رقم ۳۰ هزار و ۷۵۰ تومان آغاز می کند. جایگاهی که بیشترین سطح دلار از ۱۸ آذر پارسال به حساب می آید. قیمت دلار در بازار آزاد هفته سوم اردیبهشت دو هزار و ۳۰۰ تومان افزایش پیدا کرد. معامله گران ارزی پنجشنبه هفته قبل دلار را درحالی ۳۰ هزار و ۷۵۰ تومان خرید و فروش می کردند که شنبه قیمت دلار ۲۸ هزار و ۴۵۰ تومان بود. یکشنبه دلار آزاد ۲۸ هزار و ۴۰۰ تومان دست به دست می شد و دوشنبه ۲۸ هزار و ۶۵۰ تومان. سه شنبه قیمت دلار کانال عوض کرد و پا به محدوده ۲۹ هزار تومان گذاشت. آن روز قیمت دلار ۲۹ هزار و ۳۰۰ تومان به ثبت رسید. چهارشنبه و پنجشنبه روند صعودی قیمت دلار ادامه پیدا کرد و نرخ پایانی این دو روز به ترتیب ۲۹ هزار و ۸۰۰ تومان و ۳۰ هزار و ۷۵۰ تومان به ثبت رسید.

افزایش ۹۵۰ تومانی روز پنجشنبه، ارزش اسکناس آمریکایی را به بالاترین سطح در ۱۵۰ روز گذشته رساند، باعث شد قیمت دلار به فاصله هزار و ۵۰۰ تومانی نسبت به سقف تاریخی خود در مهر ماه سال ۹۹ برسد و رکورد افزایش قیمت روزنه دلار در بازار آزاد را ارتقا داد. همزمان با ثبت رقم ۳۰ هزار و ۷۵۰ تومان برای دلار، در بازار طلا قیمت سکه امامی برای اولین بار در سال ۱۴۰۱ به کانال ۱۴ میلیون تومان رسید. قیمت سکه امامی پنجشنبه هفته پیش با رقم ۱۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان به کار خود پایان داد. این سکه اولین روز هفته ۱۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان ارزش داشت.

تغییر قیمت دلار در بازار آزاد طی یک هفته

قیمت دلار شنبه ۱۷ اردیبهشت

قیمت دلار یکشنبه ۱۸ اردیبهشت

قیمت دلار دوشنبه ۱۹ اردیبهشت

قیمت دلار سه شنبه ۲۰ اردیبهشت

قیمت دلار چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت

قیمت دلار پنجشنبه ۲۲ اردیهشت

۲۸ هزار و ۴۵۰ تومان

۲۸ هزار و ۴۰۰ تومان

۲۸ هزار و ۶۵۰ تومان

۲۹ هزار و ۳۰۰ تومان

۲۹ هزار و ۸۰۰ تومان

۳۰ هزار و ۷۵۰ تومان

سیگنال های سیاسی به بازار ارز

قیمت دلار امروز شنبه ۲۴ اردیبهشت تحت تاثیر خبر های سیاسی جدید کار خود را آغاز می کند و ازسرگیری مذاکرات هسته ای وین مهمترین موضوع برای بازار ارز است. اولین تاثیر این خبر فروکش کردن تب افزایش قیمت دلار در معاملات پشت خطی جمعه بود. درحالی که صبح دیروز قیمت دلار فردایی به یک قدمی کانال ۳۱ هزار تومان رسید، انتشار خبر از سرگیری مذاکرات هسته ای برای دقایقی قیمت دلار فردایی را به کف کانال ۳۰ هزار تومان رساند. البته به جز این موضوع، بازار ارز در ۲۴ ساعت گذشته با خبر هایی مثل بیانیه بایدن درخصوص کاهش خرید نفت از ایران و توییت جنجالی اولیانوف درباره برجام روبرو شده است.

قیمت دلار در معاملات پشت خطی

قیمت دلار امروز شنبه ۲۴ اردیبهشت طبق معاملات پشت خطی رفتار متفاوتی نسبت به هفته گذشته خواهد داشت. قیمت دلار هفته قبل دو هزار و ۳۰۰ تومان افزایش پیدا کرد و به ۳۰ هزار و ۷۵۰ تومان رسید، اما جمعه ۲۳ در معاملات پشت خطی شاهد رد و بدل شدن اسکناس آمریکایی زیر مرز ۳۰ هزار و ۵۰۰ تومان بودیم. دیروز دلار فردایی در ساعات ابتدایی معاملات نزدیک کانال ۳۱ هزار تومان دست به دست می شد، اما در ادامه روز قیمت دلار کاهش پیدا کرد و ساعت ۱۰ شب به ۳۰ هزار و ۴۵۰ تومان رسید. انتشار خبر ازسرگیری مذاکرات هسته ای در جریان معاملات پشت خطی اثرگذار بود و به نظر می رسد قیمت دلار امروز شنبه شانس زیادی برای ادامه پیشروی در سنگر ۳۰ هزار تومان ندارد.

تغییر قیمت دلار در معاملات پشت خطی

شروع معاملات

کف قیمت

سقف قیمت

نوسان

۳۰ هزار و ۹۰۰ تومان

۳۰ هزار و ۸۰ تومان

۳۰ هزار و ۹۰۰ تومان

۸۲۰ تومان

این خبر توسط سایت فرارو منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در خبر ناب