اعلام رسمی برای ممنوعیت واردات مرغ و تخم مرغ به عراق نداشتیم
سرویس اقتصادی - دبیرکل اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق گفت: تاکنون به صورت رسمی نامه‌ای از وزارت کشاورزی عراق مبنی بر ممانعت از واردات مرغ و تخم‌مرغ ایران صادر نشده است.

به گزارش سرویس اقتصادی خبر ناب به نقل از فارس - اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق، جهانبخش سنجابی شیرازی درباره ممنوعیت عراق در مورد واردات مرغ و تخم مرغ گفت: مدتی قبل دامپزشکی مرز مندلی عراق در توصیه شفاهی به مدیر آن گذرگاه مرزی، جلوگیری از واردات مرغ و تخم مرغ از کشورمان را مطرح می کند. با توجه به اینکه این توصیه منبع رسمی نداشته است، با پیگیری رایزن بازرگانی کشورمان در عراق مشکل برطرف شده و صادرات کامیون های حامل مرغ و تخم مرغ ایرانی به عراق که دارای مجوز بودند صورت می گیرد.

دبیرکل اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق افزود: تاکنون به صورت رسمی نامه ای از وزارت کشاورزی عراق مبنی بر ممانعت از واردات مرغ و تخم مرغ ایران صادر نشده و ممانعتی هم به عمل نیامده است. چنانچه این موضوع از منابع موثق و رسمی عراق اعلام شود، مسلماً مراجع ذیربط کشورمان آن را اطلاع رسانی خواهند کرد. 

سنجابی شیرازی بیان داشت: به طورکلی عراق هم مانند کشورهای دیگر با برنامه ریزی های حمایتی درصدد تأمین مایحتاج خود از تولیدات داخلی است، اما در حال حاضر تولید داخلی این اقلام در عراق نمی تواند نیاز مصرفی آن کشور را پوشش دهد، بنابراین حتی اگر ممنوعیتی اعلام کنند در کوتاه مدت خواهد بود و ناگزیر به اقدام اصلاحی خواهند شد.

این خبر توسط سایت خبرگزاری فارس منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در خبر ناب