خبر جدید درمورد یارانه 300 و 400 هزار تومانی -  یارانه شهریورماه نقدی است یا کالایی؟
سرویس اقتصادی - یارانه نقدی مردادماه هفته گذشته واریز شد و این، چهارمین یارانه نقدی پس از جراحی اقتصادی دولت و حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی بوده است.

به گزارش سرویس اقتصادی خبر ناب به نقل از خبرآنلاین - در حالی چهارمین مرحله از یارانه های نقدی هفته گذشته به حساب خانوار واریز شد که هنوز حذف شدگان یارانه امکان ثبت نام برای دریافت یارانه را دارند.

این در شرایطی است که زیرساخت های طرح کالابرگ در حال آماده سازی است و بنا به گفته وزیر اقتصاد، گزارش طرح کالابرگ قرار است تا آخر مرداد ارائه شود و امیدواریم اوایل شهریور ماه بعد از ارائه گزارش، تصمیم نهایی در خصوص جزییات تغییر شیوه پرداخت یارانه ها صورت گیرد.

طیبه حسینی، سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه ها نیز در پاسخ به این سوال که یارانه بعدی نقدی است یا کالایی عنوان کرده، تا زمانی که ابلاغ رسمی صورت نگرفته باشد، یارانه ها به صورت نقدی پرداخت می شود و هنوز هم ابلاغی صورت نگرفته، بنابراین فعلا گفته می شود ماه بعد هم پرداخت به صورت نقدی خواهد بود.

در این میان، پیش بینی می شود تغییر در شیوه پرداخت یارانه ها از مهرماه کلید بخورد. البته به باور کارشناسان، اگر دولت قصد واقعی برای تغییر شیوه پرداخت داشته باشد.

با این حال، یارانه نقدی مردادماه هفته گذشته واریز شد و این، چهارمین یارانه نقدی پس از جراحی اقتصادی دولت و حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی بوده است.

پرداخت یارانه نقدی از اردیبهشت امسال و به دنبال حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از واردات کالای اساسی با رویه جدید و مبلغ ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان به تناسب دهک بندی صورت گرفته برای ۹ دهک پرداخت می شود؛ به طوری که برای سه دهک اول به ازای هر نفر ۴۰۰ هزار و مابقی دهک ها ۳۰۰ هزار تومان است.

این خبر توسط سایت خبرآنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : خبرآنلاین

اخبار گوناگون در خبر ناب
م ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۳:۱۴
یارانه سهام عدالت از سال ۹۹ فروختیم ما معلولان بدبخت خبری واریز نیست ریس جمهور و ریس سهام عدالت معلولان را دریاببد لطفا لطفا لطفا یارانه واندک‌حقوق معلولان دولت ریسی و انقلابی بکجایی؟؟؟ معلول بدون خومه و معلولیت شدید چند کانه از سال ۹۹ فروختیم سهام عدالت ۶۰در چرا واریز نمی شیود نکنه همش الکی بود دولت انقلابي ؟؟؟؟؟؟

افشین لطفی پور ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۳
باسلام به دولتمردان محترم به نظر من یارانه نقدی باشه بهتر است :

معصومه ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۱:۳۶
مایارانه را بصورت نقدی میخواهیم چون نقدی بهتر به درد زندگیمون میخوره و مایحتاج خودرا خریداری میکنیم