قیمت ها در بازار ارز دیجیتال پنجشنبه 27 مرداد؛ عقب نشینی بیت کوین و اتریوم، ریزش شیبا
سرویس اقتصادی - قیمت بیت‌کوین و اتریوم در ۲۴ ساعت گذشته به‌ترتیب دو و سه درصد کاهش داشته. سرمایه‌گذاران شیبا ضرر بیشتری را تجربه کردند

به گزارش سرویس اقتصادی خبر ناب به نقل از فرارو - قیمت بیت کوین برای دومین روز متوالی کاهش پیدا کرد و به نیمه کانال ۲۳ هزار دلار رسید. قیمت لحظه ای بیت کوین صبح امروز پنجشنبه ۲۷ مرداد درحالی ۲۳ هزار و ۴۰۰ دلار بود که دیروز این ارز دیجیتال حدود ۲۴ هزار دلار و ۴۸ ساعت قبل تقریبا ۲۵ هزار دلار معامله می شد. مهمترین ارز دیجیتال دنیا طی روز های اخیر در عبور از مرز ۲۵ هزار دلار موفق نبوده و بیشتر از چند ساعت در این کانال ماندگار نشده است.

در ۲۴ ساعت گذشته قیمت اتریوم حدود سه درصد یعنی چیزی نزدیک به میزان افت قیمت بیت کوین، کاهش پیدا کرده، اما سرمایه گذاران شیبا ضرر بیشتری را تجربه کردند. قیمت شیبا در همین مدت ۹ درصد آب رفته و این رقم برای دوج کوین و کاردانو هفت درصد محاسبه می شود.

قیمت بیت کوین؛ ۲۳ هزار و ۴۰۰ دلار

قیمت لحظه ای بیت کوین صبح امروز پنجشنبه ۲۷ مرداد ۲۳ هزار و ۴۰۰ دلار به ثبت رسید. این رقم نسبت به صبح دیروز کاهش ۶۰۰ دلاری قیمت بیت کوین را نشان می دهد و معادل دو درصد برآورد می شود. طی این مدت بیشترین قیمت بیت کوین ۲۴ هزار و ۳۸۵ دلار به ثبت رسید و رقم ۲۳ هزار و ۲۵۵ دلار را باید کمترین سطح روزانه این ارز دیجیتال بدانیم.

با افت دو درصدی قیم بیت کونی در شبانه روز گذشته، بازدهی هفتگی آن به منفی چهار درصد تقلیل پیدا کرد. چون پنجشنبه هفته قبل هر واحد بیت کوین هزار و ۸۸۵ دلار خرید و فروش می شد. حالا بیت کوین با بیشترین قیمت تاریخی خود یعنی محدوده ۶۸ هزار دلار نزدیک ۶۵ درصد فاصله دارد. رقمی که آبان پارسال به ثبت رسید. صبح امروز حجم معالات بیت کوین حدود ۴۵۰ میلیارد دلار برآورد می شد و این رقم سهم BTC از کل بازار را کمی بیش از ۳۸ درصد نشان می داد.

قیمت اتریوم؛ هزار و ۸۴۵ دلار

قیمت اتریوم امروز پنجشنبه ۲۷ مرداد سه درصد کاهش پیدا کرد و به هزار و ۸۴۵ دلار رسید. صبح دیروز قیمت اتریوم هزار و ۸۹۵ دلار بود و طی این مدت ۵۰ دلار از ارزش اتریوم آب رفته است. طی شبانه روز گذشته بیشترین قیمت اتریوم هزار و ۹۴۵ دلار بوده و کمترین سطح آن تا هزار و ۸۲۵ دلار پایین رفته است.

نوسان محدود اتریوم در روز های گذشته به شکلی بوده که الان بازدهی هفتگی آن تقریبا منفی دو درصد برآورد می شود. چون پنجشنبه هفته قبل هر واحد اتریوم هزار و ۸۸۵ دلار معامله می شد. به این ترتیب قیمت اتریوم با بیشترین قیمتی که تا امروز تجربه کرده، یعنی رقم چهار هزار و ۸۵۱ دلار در آبان پارسال، حدود ۶۰ درصد فاصله دارد. همچنین با توجه به حجم ۲۲۵ میلیارد دلاری معاملات اتریوم، سهم این ارز دیجیتال از کل بازار را باید حدود ۱۹ درصد بدانیم.

قیمت انواع ارز دیجیتال

قیمت شیبا در شبانه روز گذشته ۹ درصد ریزش داشته، هفت درصد از ارزش کاردانو و دوج کوین آب رفته و بازدهی روزانه ترون منفی سه درصد به ثبت رسیده است. قیمت شیبا صبح امروز پنجشنبه ۲۷ مرداد درخالی ۰.۰۰۰۰۱۵ دلار بود که این ارز دیجیتال دیروز ۰.۰۰۰۰۱۶ دلار معامله می شد.

قیمت دوج کوین که روز گذشته به بالاترین قله ماهانه خود رسیده بود، صبح امروز با افت هفت درصدی به ۰.۰۸۰ دلار تقلیل پیدا کرد. دوج کوین درحال حاضر با دراختیار داشتن حدود یک درصد از سهم کل بازار، دهمین توکن مهم دنیا به شمار می رود. قیمت کاردانو همپای دوج کوین، با افت هفت درصدی از ۰.۰۵۷۵ دلار به ۰.۵۳۶ دلار رسید. ترون نیز درحالی امروز ۰.۰۶۸ دلار خرید و فروش می شد که دیروز ۰.۰۷۰ دلار ارزش داشت و شاهد کاهش سه درصدی ارزش آن بودیم.

انواع ارز دیجیتال

هفته قبل

دیروز

امروز

بیت کوین

24 هزار و 380 دلار

24 هزار دلار

23 هزار و 400 دلار

اتریوم

هزار و 885 دلار

هزار و 895 دلار

هزار و 845 دلار

کاردانو

0.544 دلار

0.0575 دلار

0.0536 دلار

دوج کوین

0.072 دلار

0.085 دلار

0.080 دلار

شیبا

0.000013 دلار

0.000016 دلار

0.000015 دلار

ترون

0.070 دلار

0.070 دلار

0.068 دلار

این خبر توسط سایت فرارو منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در خبر ناب