طلا رکورد افزایش قیمت را شکست

طلا رکورد افزایش قیمت را شکست

۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۷ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اقتصادی - طلا روز چهارشنبه با کاهش ارزش دلار و رسیدن به بزرگترین رشد ماهانه خود در بیش از دو سال گذشته گران شد، در حالی که سرمایه گذاران منتظر سخنرانی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا برای اشاره به افزایش نرخ بهره در آینده بودند.

به گزارش سرویس اقتصادی خبر ناب به نقل از خبرآنلاین - هر اونس طلا در روز چهارشنبه با ۰.۷ درصد افزایش به ۱۷۶۱.۲۹ دلار رسید. قیمت طلای آمریکا نیز با ۰.۷ درصد افزایش به ۱۷۶۰.۷۰ دلار رسید. رشد ماهانهطلا ۷.۸ درصدی تعیین شده است که بهترین قیمت از ژوئیه ۲۰۲۰ بود و پس از یک دوره باخت هفت ماهه رقم خورده است.

به طور کلی، سناریو هم برای طلا و هم برای نقره در حال بهبود است. کارلو آلبرتو دی کاسا، تحلیلگر خارجی در Kinesis Money گفت: طلا پس از رشدهای اخیر و بازارها در حالت انتظار و منتظر شفافیت بیشتر از سوی فدرال رزرو و در مرحله تثبیت است.

افزایش قیمت طلا با افت ۰.۴ درصدی شاخص دلار آمریکا همراه شد.

طلا رکورد افزایش قیمت را شکست

انتظار می رود که فدرال رزرو پس از چهار افزایش متوالی ۷۵ واحدی، برای مهار تورم، تا حد زیادی ۵۰ واحد افزایش نرخ را ارائه دهد. افزایش کمتر می تواند طلا را به سمت بالاتری سوق دهد.

"اگر پاول موضع جنگ طلبانه داشته باشد، دلار تقویت می شود و طلا پایین تر می رود، احتمالاً به سطح ۱۷۴۵ دلار باز می گردد. ادوارد میر، تحلیلگر ED&F Man Capital Markets، گفت: اما اگر مصالحه کننده تر به نظر برسد، طلا می تواند تا سطح ۱۷۸۰ دلار افزایش یابد.

نقره نقطه ای با ۱.۴ درصد افزایش به ۲۱.۵۵ دلار در هر اونس رسید که در مسیر بهترین رشد ماهانه خود از دسامبر ۲۰۲۰ است.

پلاتین با جهش ۱.۵ درصدی به ۱۰۱۷.۷۱ دلار رسید که در مسیر رسیدن به بزرگترین رشد ماهانه خود از فوریه ۲۰۲۱ است.

پالادیوم با ۳ درصد افزایش به ۱۸۸۷.۹۶ دلار رسید و حدود ۲.۷ درصد در ماه افزایش یافت.

این خبر توسط سایت خبرآنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : خبرآنلاین

اخبار گوناگون در برخط