نتایج قرعه کشی ایرانخودرو؛ سه نکته که باید بدانید

نتایج قرعه کشی ایرانخودرو؛ سه نکته که باید بدانید

۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۰ زمان مطالعه : 3 دقیقه
سرویس اقتصادی - ایرانخودرو فقط ۶۰۰ دستگاه پژو پارس را در غالب طرح فروش فوق‌العاده آذر عرضه کرد. حدود ۳.۱ میلیون ایرانی برای دریافت این محصول اقدام کردند تا شانس برنده شدن در قرعه‌کشی یک به پنج هزار و ۲۴۸ باشد

به گزارش سرویس اقتصادی خبر ناب به نقل از فرارو - افزایش قیمت خودرو ظرف هفته های اخیر تقاضا در بازار را بالا برده است. بعد از اینکه مشخص شد تعداد متقاضیان خرید خودرو های ایرانخودرو در بورس تقریبا دو برابر میزان عرضه بوده، روز چهارشنبه ۹ آذر نتایج قرعه کشی ایرانخودرو نشان داد، حدود ۶.۵ میلیون ایرانی برای خرید محصولات این کارخانه از طریق قرعه کشی اقدام کردند درحالی که تعداد مدل های عرضه شده در این مرحله فقط پنج هزار دستگاه بوده است. پژو پارس، سورن پلاس و وانت آریسان ۲ مدل هایی بودند که آخرین روز هفته قبل در غالب طرح های فروش عادی و فوق العاده ایرانخودرو عرضه شدند و مثل مرحله قبلی، پژو پارس به لطف اختلاف قیمت ۹۰ درصدی در کارخانه و بازار، بیشترین متقاضی را داشته است.

۱- پژو پارس ELX با موتور XU۷P در طرح فروش آذر ایرانخودرو بیشترین متقاضی را داشته است. در مجموع از حدود شش میلیون و ۴۵۵ هزار و ۷۸ نفری که در غالب طرح های فروش عادی و فوق العاده ایرانخودرو آذر ثبت نام کردند، پنج میلیون و ۳۴۰ هزار و ۴۷۸ نفر یعنی تقریبا ۸۳ درصد متقاضیان روی این محصول دست گذاشتند. آمار ها نشان می دهند سه میلیون و ۱۴۸ هزار و ۸۱۲ نفر در غالب طرخ فروش فوق العاده و یک میلیون و ۹۱۶ هزار و ۶۶۹ نفر در غالب طرح فروش عادی برای خرید پژو پارس دست به کار شدند. حالا ایرانخودرو امروز چهارشنبه ۹ آذر ظرفیت این مدل را در غالب هر دو طرح ۶۰۰ نفر اعلام کرده است. به این ترتیب از هر پنج هزار و ۲۴۸ نفر، یک نفر شانس برنده شدن پژو پارس را در غالب طرح فروش فوق العاده را داشته و شانس برنده شدن متقاضیان پژو پارس در طرح فروش عادی یک به سه هزار و ۱۹۴ است.

۲- ظرفیت فروش سورن پلاس در غالب طرح های فروش عادی و فوق العاده ایرانخودرو روی هم دو هزار و ۲۰۰ دستگاه بود و در مجموع یک میلیون و ۳۵۹ هزار و ۸۵۹ نفر برای خرید آن اقدام کردند. به این ترتیب از هر ۹۸۳ نفر، یک نفر در غالب طرح فروش فوق العاده شانس برنده شدن سورن پلاس را دارد و شانس برنده شدن این محصول در قرعه کشی طرح فروش عادی یک به ۳۱۳ است. قیمت کارخانه سورن پلاس تقریبا ۲۶۱ میلیون تومان است و همین محصول در بازار آزاد نزدیک ۱۰۰ میلیون تومان بیشتر معامله می شود.

۳- ایرانخودرو، وانت آریسان ۲ را آذر امسال در غالب طرح فروش فوری برای اولین بار عرضه کرد. قیمت اعلام شده ایرانخودرو برای وانت آریسان ۲ در کارخانه ۲۸۵ میلیون تومان است و در بازار ارزش این محصول به ۳۲۰ میلیون تومان می رسد. طبق آمار اعلام شده از سوی ایرانخودرو، دقیقا ۲۹ هزار و ۷۳۹ نفر برای خرید وانت آریسان ۲ اقدام کردند و ظرفیت فروش این محصول هزار و ۶۹۴ دستگاه بوده است. به زبان ساده شانس برنده شدن وانت آریسان ۲ در غالب قرعه کشی ایرانخودرو یک به ۱۷ خواهد بود.

آمار عرضه و تقاضای محصولات ایرانخودرو در آذر ۱۴۰۱

خودرو

طرح

متقاضیان

ظرفیت فروش

پژو پارس ELX با موتور XU7P

فوق العاده

سه میلیون و ۱۴۸ هزار و ۸۱۲ نفر

۶۰۰ دستگاه

پژو پارس ELX با موتور XU7P

فوری

یک میلیون و ۹۱۶ هزار و ۶۶۹ نفر

۶۰۰ دستگاه

سورن پلاس دوگانه سوز

فوق العاده

۹۸۳ هزار و ۳۴۶ نفر

هزار دستگاه

سورن پلاس دوگانه سوز

فوری

۳۷۶ هزار و ۵۱۳ نفر

هزار و ۲۰۰ دستگاه

وانت آریسان

فوری

۲۹ هزار و ۷۳۹ نفر

هزار و ۶۹۴ دستگاه

این خبر توسط سایت فرارو منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در برخط
ناشناس ۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۴
مارومسخره کردین من هنوز تودرحال بررسی هستم واقعاکه متاسفم.

ناشناس ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۱
در حال بررسی را دیگه تموم کنین چه وضعشه