قیمت ها در بازار ارز دیجیتال دوشنبه 14 آذر 1401

قیمت ها در بازار ارز دیجیتال دوشنبه 14 آذر 1401

۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۱ زمان مطالعه : 3 دقیقه
سرویس اقتصادی - بیت‌کوین بعد از ۲۴ روز از مرز ۱۷ هزار و ۳۰۰ دلار عبور کرد و همزمان ارزش کل معاملات بازار ارز دیجیتال در بالاترین ارتفاع ظرف این مدت قرار گرفت

به گزارش سرویس اقتصادی خبر ناب به نقل از فرارو - بیت کوین به بالاترین سطح خود در ۲۴ روز قبلی رسید. رهبر بازار ارز دیجیتال صبح امروز دوشنبه ۱۴ آذر درحالی روی پله ۱۷ هزار و ۳۰۰ دلار معامله می شد که از ۱۱ نوامبر یعنی ۲۰ آبان، در این محدوده آفتابی نشده بود. همزمان با رشد ۱.۵ درصدی قیمت بیت کوین، اغلب ارز های دیجیتال سرشناس ۲۴ ساعت قبلی را با ثبت بازدهی مثبت پشت سر گذاشتند و با تزریق تقریبا ۱۰ میلیارد دلار به بازار، حجم کل معاملات به عدد ۹۰۶ میلیارد دلار ارتقا پیدا کرد که بالاترین سطح از ۱۰ نوامبر به حساب می آید.

قیمت بیت کوین؛ ۱۷ هزار و ۳۰۰ دلار

قیمت لحظه ای بیت کوین صبح امروز دوشنبه ۱۴ آذر ۱۷ هزار و ۳۰۰ دلار به ثبت رسید. صبح دیروز بیت کوین ۱۷ هزار و ۳۰ دلار ارزش داشت و در این مدت ۲۷۰ دلار به ارزش رهبر بازار ارز دیجیتال اضافه شده است. البته بیشترین قیمت بیت کوین در این مدت ۱۷ هزار و ۳۲۰ دلار بوده و کف آن تا ۱۶ هزار و ۹۵۰ دلار پایین آمده است. رشد ۱.۵ درصدی قیمت بیت کوین در ۲۴ ساعت قبلی بازدهی هفتگی آن را به مثبت پنچ درصد ارتقا داد. چون دوشنبه پیشین یعنی هفتم آذر بیت کوین در نیمه کانال ۱۶ هزار دلار معامله می شد. درقیاس با قله تاریخی بیت کوین، اما شاهد ریزش ۷۴ درصدی ارزش این ارز دیجیتال هستیم. آبان سال قبل بیت کوین توانسته بود تا محدوده ۶۸ هزار دلار پیشروی کند که الان نسبت به آن روز ها تقریبا ۵۱ هزار دلار از ارزش بیت کوین آب رفته است. همچنین حجم ۳۳۰ میلیارد دلاری معاملات بیت کوین سهم این ارز دیجیتال از کل بازار را نزدیک ۳۶.۵ درصد نشان می دهد.

قیمت اتریوم؛ هزار و ۳۰۰ دلار

قیمت لحظه ای اتریوم امروز دوشنبه ۱۴ آذر تقریبا هزار و ۳۰۰ دلار به ثبت رسید تا دومین ارز دیجیتال مهم دنیا بازدهی روزانه مثبت سه درصدی داشته باشد. صبح دیروز ارتیوم هزار و ۲۶۵ دلار ارزش داشت و در این مدت ۳۵ دلار به قیمت آن اضافه شده است. البته بیشترین قیمت لحظه ای اتریوم در ۲۴ ساعت قبلی هزار و ۳۱۰ دلار به ثبت رسیده و کمترین قیمت آن در این مدت هزار و ۲۵۰ دلار محسوب می شود. اگر به هفته قبل برگردیم، بازدهی هفتگی اتریوم به مثبت هشت درصد افزایش پیدا می کند. دوشنبه پیشین اتریوم هزار و ۲۲۰ دلار معامله می شد. البته نسبت به قله تاریخی اتریوم شاهد عقب نشینی ۷۴ درصدی آن هستیم. آبان سال گذشته اتریوم با محدوده چهار هزار و ۸۰۰ دلار بالا رفت، اما درحال حاضر نسبت به آن روز ها تقریبا سه هزار و ۵۰۰ دلار از ارزش خود را از دست داده است. از طرفی حجم ۱۶۰ میلیارد دلاری معاملات اتریوم به معنی سهم ۱۷.۵ درصدی آن از کل بازار ارز دیجیتال است.

قیمت انواع ارز دیجیتال

قیمت دوج کوین در شبانه روز اخیر سه درصد افزایش پیدا کرد، ارزش ترون یک درصد ریخته و شیبا اینو در این مدت بازدهی صفر درصدی داشته است. دوج کوین که الان از حیث تسلط به بازار هشتمین ارز دیجیتال دنیاست، صبح امروز ۰.۱۰۴ دلار یعنی تقریبا سه هزار و ۸۰۰ تومان معامله شد و دیروز ۰.۱۰۳ دلار ارزش داشت. کاردانو که پشت سر دو ج کوین جایگاه نهم را در اختیار دارد، با ثبت بازدهی مثبت نیم درصد، امروز ۰.۳۲۵ دلار خرید و فروش شد. ارزش ترا کلاسیک با رشد یک درصدی به ۰.۰۰۰۱۷۷ دلار رسید. ترون، اما بازدهی منفی را تجربه کرد و قیمت آن از ۰.۰۵۴ دلار به ۰.۰۵۳ دلار تقلیل پیدا کرد. قیمت شیبا هم در این مدت روی رقم ۰.۰۰۰۰۹ دلار باقی ماند تا شاهد ثبت بازدهی صفر درصدی آن باشیم.

تغییر قیمت انواع ارز دیجیتال

انواع ارز دیجیتال

هفته قبل

دیروز

امروز

بیت کوین

۱۶ هزار و ۵۰۰ دلار

۱۷ هزار و ۳۰ دلار

۱۷ هزار و ۳۰۰ دلار

اتریوم

هزار و ۲۲۰ دلار

هزار و ۲۶۵ دلار

هزار و ۳۰۰ دلار

دوج کوین

۰.۱۰۳ دلار

۰.۱۰۳ دلار

۰.۱۰۴ دلار

کاردانو

۰.۳۱۸ دلار

۰.۳۲۲ دلار

۰.۳۲۵ دلار

شیبا اینو

۰.۰۰۰۰۰۹ دلار

۰.۰۰۰۰۰۹ دلار

۰.۰۰۰۰۰۹ دلار

ترون

۰.۰۵۳ دلار

۰.۰۵۴ دلار

۰.۰۵۳ دلار

ترا کلاسیک

۰.۰۰۰۱۶۴ دلار

۰.۰۰۰۱۷۵ دلار

۰.۰۰۰۱۷۷ دلار

این خبر توسط سایت فرارو منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : فرارو