وعده معاون وزیر نفت برای حل مشکل بنزین سوپر   -  کیفیت بنزین های عرضه شده در جایگاه ها پایین است؟
سرویس اقتصادی - معاون وزیر نفت گفت: تعمیرات پالایشگاه شازند منجر به عرضه کم بنزین سوپر در جایگاه ها شده که مشکل تا چند روز آینده برطرف می شود.

به گزارش سرویس اقتصادی خبر ناب به نقل از همشهری - مدتی است که زمزمه کمبود بنزین سوپر در جایگاه های سوخت کشور پیچیده و رانندگانی که برای دریافت بنزین سوپر به جایگاه های سوخت مراجعه می کنند، با کمبود آن مواجه شدند و این موضوع موجب شده تا رانندگان با مشکلات فراوانی روبرو شوند.

جلیل سالاری در این زمینه افزود: با توجه به اینکه تمامی سوخت های کشور از پالایشگاه شازند تغذیه می شود، چند روزی است که تعمیرات پالایشگاه باعث عرضه کم بنزین سوپر در جایگاه های سوخت شده است.

وی اضافه کرد: یکی از واحدهای عملیاتی بنزین سوپر در پالایشگاه شازند نیازمند تعمیرات اضطراری بود و ما مجبور شدیم این واحد را از سرویس خارج کنیم.

سالاری ادامه داد: چند روزی است که کار تعمیرات اضطراری این واحد آغاز شده و ما به صورت شبانه روزی و بدون یک ساعت وقفه در کار در حال انجام کارهای تعمیراتی هستیم.

به گفته معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت پخش فرآورده های نفتی، ۴ الی ۵ هزار بشکه که متعلق به یکی از واحدهای بزرگ این پالایشگاه در حال تعمیر قرار گرفته و قرار است تا هفته آینده این واحدها به مدار تولید سوخت متصل شوند.

سالاری گفت: تمامی بنزین های عرضه شده در جایگاه دارای کیفیت بالایی هستند و چه بسا از بنزین سوپر هم درجه و کیفیت مطلوبی دارند، به طوریکه شاخص بنزین ها در جایگاه های کشور در حد بالاتری قرار دارند.

معاون وزیر نفت گفت: ظرفیت خوراک پالایشگاه امام خمینی شازند ۲۵۰ هزار بشکه نفت خام در روز است و این خوراک منجر به تولید روزانه ۱۶ میلیون لیتر بنزین یورو، ۱۲ میلیون لیتر گازوئیل یورو، ۳ میلیون لیتر نفت سفید یورو و بیش از ۲ هزار تن LPG می شود.

گفتنی است روزانه بین ۱.۵ تا ۲ میلیون لیتر بنزین سوپر در این پالایشگاه تولید می شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

این خبر توسط سایت همشهری آنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : همشهری آنلاین