واکنش وزارت صمت درمورد توقف عرضه چند خودرو در بورس  -  عرضه خودروهای وارداتی در بورس به کجا رسید؟
سرویس اقتصادی - سخنگوی وزارت صمت گفت : همچنان وزارت صمت با عرضه خودرو در بورس موافق است و روز گذشته هم خبر توقف عرضه چند خودرو در بورس تکذیب شد.

به گزارش سرویس اقتصادی خبر ناب به نقل از همشهری - امید قالیباف افزود: قیمتی که در بورس کالا کشف می شود قیمت وسط بوده و از قیمت آزاد خودرو در بازار کمتر و از قیمت کارخانه بالاتر است.

به گفته سخنگوی وزارت صمت، مهلت مقرر و مصوبه شورای رقابت (مسئول قیمت گذاری) در مهر به اتمام رسیده است اما در حال حاضر هر تصمیمی که شورای رقابت گرفته باید بررسی شود.

وی اضافه کرد: هنوز مخالفت رسمی اعلام نشده و نامه ای هم که رسانه ای شده بود در جلسه شورای عالی بورس بررسی و امروز هم جلسات عرضه خودرو ادامه  دارد و جلسات در شورای رقابت پیش می رود ولی هنور رسمی اعلام نشده است.

قالیباف گفت: مبنای قیمت گذاری خودرو باید با تعامل تعیین شود در همین راستا امروز وزارت صمت الگوی مورد نظر خود را در شورای رقابت مطرح می کند و براساس این الگو منافع خریدار ،تولید کننده و از همه مهم تر بازار خودرو تعیین می شود. امروز این فرمول در شورای رقابت مطرح می شود  که البته ممکن است زمان ببرد ولی به نتیجه خوب  خواهیم رسید.

سخنگوی وزارت صمت اظهار کرد: قیمتی که در بورس کالا کشف می شود قیمت وسط است و از قیمت آزاد خودرو در بازار کمتر و از قیمت کارخانه بالاتر است. برخی از خودروها هیچ گونه افزایشی نداشته است.

او بیان کرد: عرضه خودرو در بورس کالا ادامه دارد برخی از مدل ها درصد بالایی در بورس کالا عرضه می شوند به طور مثال  ۲۰۷ ، شاهین و تارا حدود  ۵۰ درصد  آنها در بورس کالا فروش می رود. خودروهای وارداتی باید در بورس کالا عرضه می شد اما نامه ای بورس کالا ارائه کرد که فروش آنها ممکن است با ریسک همراه باشد  بحث فنی و فرآیند فنی کار در حال انجام است که به زودی برطرف می شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

این خبر توسط سایت همشهری آنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در خبر ناب