دلایل افزایش قیمت موز

دلایل افزایش قیمت موز

۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۰ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اقتصادی - بر اساس مشاهدات میدانی از مغازه‌های سطح شهر تهران قیمت هر کیلو موز ۶۳ تا ۷۵ هزار تومان شده است این در حالیست که قیمت آن حدود یکماه پیش ۴۸ تا ۶۸ هزار تومان است.

به گزارش سرویس اقتصادی خبر ناب به نقل از فرارو - رئیس اتحادیه بارفروشان علت افزایش قیمت موز را افزایش نرخ ارز دانست و گفت: واردکنندگان موز را با دلار خریداری می کنند. ارز نیمایی برای واردات به آنها تعلق نمی گیرد و این واردات با ارز آزاد انجام می شود و طبیعتا نوسانات نرخ ارز بر قیمت این کالا اثر می گذارد.

مصطفی دارایی نژاد در گفت وگو با ایسنا در پاسخ به چرایی افزایش قیمت موز در چند وقت اخیر گفت: موز روز گذشته در میادین میوه و تره بار به صورت عمده فروشی ۶۰ تا ۶۸ هزار تومان بود. یعنی هر کیلو موز اکوادور ۶۸ هزار تومان، موز هندی ۶۰ تومان و موز پاکستانی نیز ۵۰ هزار تومان در میدان مرکزی میوه و تره بار خرید و فروش شده است.

وی با اشاره به اینکه طبیعتا نوسانات نرخ ارز بر قیمت موز اثر می گذارد اضافه کرد: به واردکنندگان اجازه نداده ایم که بیش از ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان بر روی هر کیلو موز بکشند.

به گزارش ایسنا بر اساس مشاهدات میدانی از مغازه های سطح شهر تهران قیمت هر کیلو موز ۶۳ تا ۷۵ هزار تومان شده است این در حالیست که قیمت آن حدود یکماه پیش ۴۸ تا ۶۸ هزار تومان است.

این خبر توسط سایت فرارو منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در خبر ناب