تهران چقدر بیکار دارد؟

تهران چقدر بیکار دارد؟

۲۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۰۰ زمان مطالعه : 3 دقیقه
سرویس اقتصادی - طبق گزارش‌ها ۱۸ هزار و ۶۶۷ فرصت شغلی توسط کارفرمایان و کاریابی‌های استان تهران در سامانه جست و جوی شغل بارگذاری شده و حدود ۷۳۰۹ نفر کارجو در سامانه ثبت‌نام و درخواست‌های شغلی خود را ارائه کرده‌اند.

به گزارش سرویس اقتصادی خبر ناب به نقل از خبرآنلاین - آخرین آمار ثبت فرصت های شغلی در استان تهران حاکی از آن است که بیش از ۱۸ هزار فرصت شغلی توسط کارجویان و کارفرمایان در سامانه جست وجوی شغل به ثبت رسیده است.

سامانه جست وجوی شغل با هدف کاهش هزینه های جست وجوی شغل، اتصال سریع کارجو و کارفرما، رضایت خاطر مخاطبان و ایجاد پویایی در بازار کار توسط وزارت کار راه اندازی شد. با ایجاد این سامانه علاوه بر فراهم شدن امکان ثبت درخواست شغلی توسط جویندگان کار، کارفرمایان نیز فرصت های شغلی موردنظر خود را به طور رایگان در سامانه بارگذاری و نیروی کار ماهر و مورد نیازشان را تامین می کنند.

به نقل از ایسنا،طبق گزارش ها ۱۸ هزار و ۶۶۷ فرصت شغلی توسط کارفرمایان و کاریابی های استان تهران در سامانه جست و جوی شغل بارگذاری شده و حدود ۷۳۰۹ نفر کارجو در سامانه ثبت نام و درخواست های شغلی خود را ارائه کرده اند.

هدف از ایجاد سامانه جست و جوی شغل علاوه بر به کارگماری، شفاف سازی و نظارت بر بازار کار است و از طریق آن نظارت بر عملکرد کاریابی ها افزایش می یابد.

این سامانه ویژگی ها و مزایای بسیاری دارد که از جمله آن ها می توان به دسترسی به اطلاعات صحت سنجی شده بازار کار، شناسایی بیکاران، توسعه کاریابی ها و بهبود وضعیت اشتغال اشاره کرد.

کارجویان می توانند پس از تکمیل رزومه، فرصت های شغلی مورد نظر خود را جست وجو کرده و در صورت تمایل، درخواست های استخدامی خود را در سامانه به ثبت برسانند. کارفرمایان نیز از طریق سامانه درخواست خود را برای جذب نیروی کار ثبت و شرایط کار را بارگذاری کنند.

در همین راستا محمد آذرپناه - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران به تازگی آماری از ثبت فرصت های شغلی در سامانه جست و جوی شغل ارائه کرده که بر اساس آن تاکنون ۱۸ هزار ۶۶۷ فرصت شغلی توسط کارفرمایان و کاریابی های استان تهران در سامانه جست و جوی شغل بارگذاری شده و حدود ۷۳۰۹ نفر کارجو در سامانه ثبت نام و درخواست های شغلی خود را ارائه کرده اند.

به گفته وی با ثبت اطلاعات کارجویان در صورت نیاز به مهارت خاص، سازمان آموزش فنی و حرفه ای وارد عمل شده و با ارائه آموزش های مهارتی، کارجویان را به سمت مهارت آموزی هدایت می کند.

آنطور که آذرپناه گفته در طول این فرایند، نظارت مستمر اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران بر فعالیت کاریابی ها انجام می گیرد.

از نگاه مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران، یافتن شغل مناسب با شرایط فرد یکی از دغدغه های اصلی کارفرمایان و کارجویان است به همین دلیل کارفرمایان به دنبال کارجویانی هستند که بتوانند کار را به بهترین شکل انجام دهند. کارجویان نیز در پی شغل هایی هستند که با شرایط و شأنیت آن ها همخوانی داشته و درآمد مناسبی داشته باشد.

پیش از این محمود کریمی بیرانوند - معاون اشتغال وزارت کار از بارگذاری بیش از ۴۰۰ هزار فرصت شغلی در سامانه جست و جوی شغل در کمتر از ۱۰ ماه از راه اندازی سامانه خبر داده و گفته بود: طی این مدت نزدیک به ۵۰ هزار نفر به کارگماری انجام گرفته است.

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تیرماه ۱۴۰۲ سامانه جست و جوی شغل را رسما راه اندازی کرد و مدتی بعد ثبت و بارگذاری فرصت های شغلی مورد نیاز از سوی کارفرمایان و مراکز کاریابی روی سامانه آغاز شد.

برای دسترسی سریع به تازه ترین اخبار و تحلیل رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.

این خبر توسط سایت خبرآنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : خبرآنلاین

اخبار گوناگون در خبر ناب