مقایسه قیمت بلیط قطار تهران- مشهد با هفت شهر بزرگ

مقایسه قیمت بلیط قطار تهران- مشهد با هفت شهر بزرگ

۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۰:۲۶ زمان مطالعه : 5 دقیقه
سرویس اقتصادی - بلیط قطار تهران به مشهد در ایام عید غدیر خم با کف قیمت حدود ۲۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود و سقف قیمت آن ممکن است به حدود ۸۰۰ هزار تومان برسد

به گزارش سرویس اقتصادی خبر ناب به نقل از فرارو - قیمت بلیط قطار در مسیر مشهد با توجه به مسافت، نوع قطار و ارائه امکانات و خدمات متفاوت است؛ برای مثال اگر مبدا سفر تبریز و مقصد آن مشهد باشد، سفر نسبتا گرانقیمتی در پیش دارید و رفت و برگشت برای هر مسافر حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان آب می خورد.

به گزارش فرارو؛ قیمت بلیط قطار در مسیر مشهد علاه بر بعد مسافت با در نظر گرفتن نوع خدمات و امکانات کوپه ها متفاوت است، هرچند امکانات قطار ها در مجموع شامل رختخواب، بسته پذیرایی، آب معدنی، روزنامه، پریز برق و ... می شود. از آنجایی که کمتر از یک هفته به عید غدیر باقی مانده است، در این گزارش بررسی کرده ایم که هزینه رفت و برگشت یک فرد از چند شهر ایران به این شهر مذهبی چقدر تمام می شود.

بلیط قطار تهران به مشهد با کف قیمت ۲۰۰ هزار و ۳۵۰ تومان و سقف قیمت ۷۹۲ هزار تومان توسط شرکت های مختلف فروخته می شود. اگر فردی با قطار سالنی چهار ردیفه از تهران ساعت هفت و پنج حرکت کند و ساعت ۱۹ و ۱۵ دقیقه به مشهد برسد، باید بابت خرید بلیت ۲۰۰ هزار و ۳۵۰ تومان بپردازد.

قیمت بلیط تهران به مشهد اگر با قطار کوپه ای چهار نفره و به اسم پنج ستاره زندگی با پذیرایی شام باشد، ۷۹۲ هزار تومان برای فرد تمام می شود؛ بنابراین اگر فردی سفر ارزان تر را انتخاب کند، برای مسیر رفت و برگشت خود باید ۴۰۰ هزار و ۷۰۰ تومان هزینه کرده و اگر سفر گران تر را از تاریخ دوم تیر تا پنجم تیرماه انتخاب کند، باید برای رفت و برگشت خود یک میلیون و ۵۸۴ هزار تومان از جیب خود به شرکت رجا بپردازد.

بلیط قطار اصفهان به مشهد با کف قیمت ۵۶۰ هزار و ۲۵۰ تومان و سقف یک میلیون و ۹۲ هزار و ۳۵۰ تومان فروخته می شود. اگر فردی قصد داشته باشد با قطار کوپه ای چهار نفره به اسم چهار ستاره چهار تخته سپهر که توسط شرکت رجا فروخته می شود، از مبدا اصفهان راهی مشهد شود، باید بابت خرید بلیت ۵۶۰ هزار و ۲۵۰ تومان بپردازد. بنابراین، هزینه رفت و برگشت این شخص یک میلیون و ۱۲۰ هزار و ۵۰۰ تومان تمام می شود.

قیمت بلیط قطار اصفهان به مشهد، اگر با قطار پنج ستاره اکونومی پلاس باشد، یک میلیون و ۹۲ هزار و ۳۵۰ تومان برای یک نفر آب می خورد؛ این یعنی دو میلیون و ۱۸۴ هزار و ۷۰۰ تومان هزینه رفت و برگشت این فرد است.

قیمت بلیط شیراز به مشهد با قطار کوپه ای چهار نفره و به اسم چهار ستاره چهار تخته سریر، ۶۱۸ هزار و ۹۵۰ تومان به مسافر فروخته می شود. زمان رفت اول و برگشت پنجم تیرماه است. بنابراین، اگر یک زوج به این سفر زیارتی بروند، هزینه رفت و برگشت آن ها دو میلیون و ۴۷۵ هزار و ۸۰۰ تومان می شود.

بلیط قطار مشهد به تبریز اگر زمان رفت دوم و زمان برگشت پنجم تیرماه باشد، کف قیمت ۳۸۸ هزار و ۱۰۰ تومان و سقف قیمت ۸۵۶ هزار و ۹۰۰ تومان است. اگر شخص ساعت ۰۶:۰۵ از مبدا مشهد به سمت تبریز برود، این سفر حدود ۴۰ دقیقه ای طول می کشد. این سفر با قطار کوپه ای چهار نفره و توسط شرکت رجا انجام می شود، قیمت بلیط آن ۳۸۸ هزار و ۱۰۰ تومان فروخته می شود و بنابراین رفت و برگشت این سفر برای یک نفر ۷۷۶ هزار و ۲۰۰ تومان هزینه دارد. البته اگر این گزینه سفر را انتخاب کند.

مقایسه قیمت بلیط قطار تهران- مشهد با هفت شهر بزرگ

بلیط قطار تهران به مشهد با کف قیمت ۲۰۰ هزار و ۳۵۰ تومان و سقف ۷۹۲ هزار تومان فروخته می شود

بلیط قطار مشهد به تبریز گران تر هم فروخته می شود. برای مثال، حرکت از مشهد با قطار کوپه ای چهار نفره و به اسم چهار ستاره چهار تخته آهو که توسط همان شرکت رجا انجام می شود، ۸۵۶ هزار و ۹۰۰ تومان هزینه دارد. این سفر در ساعت ۹ و ۲۵ دقیقه آغاز و در ساعت ۹ و ۴۵ دقیقه به پایان می رسد. سفری که مسیر رفت و برگشت آن برای هر فرد، یک میلیون و ۷۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان آب می خورد.

بلیط قطار یزد به مشهد، اگر زمان رفت آن روز پنج شنبه ۳۱ خرداد و برگشت آن پنجم تیرماه باشد، ۴۳۲ هزار و ۸۰۰ تومان توسط شرکت رجا قیمت خورده است. اگر این سفر با قطار کوپه ای چهار نفره باشد، هزینه رفت و برگشت آن ۸۶۵ هزار و ۶۰۰ تومان تمام می شود.

بلیط قطار ساری به مشهد با قطار کوپه ای شش نفره که از ساعت ۱۳ و ۱۰ دقیقه شروع و در ساعت پنج و پنج دقیقه به ایستگاه آخر می رسد، برای یک مسافر ۲۷۸ هزار و ۹۰۰ تومان قیمت خورده است. البته اگر قطار کوپه ای چهار نفره به اسم چهار ستاره چهار تخته امید از همان شرکت رجا انتخاب مسافر باشد، قیمت بلیط کمی گران تر و به ۳۷۴ هزار و ۸۵۰ تومان می رسد. به هر حال اگر این فرد بخواهد بودجه کمتری برای این سفر هزینه کند، قیمت بلیط ساری به مشهد او ۵۵۷ هزار و ۸۰۰ تومان برایش هزینه دارد.

قیمت بلیط کرمان به مشهد برای فردی که قصد دارد دوم تیرماه کرمان را به مقصد مشهد ترک کند و پنجم تیرماه به شهر خود بازگردد، ۴۲۷ هزار و ۳۵۰ تومان هزینه دارد. البته مشخصات این قطار کوپه ای چهار نفره و البته چهار ستاره چهار تخته غزال است که توسط شرکت بن ریل انجام می شود. ساعت حرکت از کرمان ۱۵ و ساعت رسیدن به مقصد هفت و ۳۰ دقیقه است. قیمت بلیط کرمان به مشهد با احتساب هزینه رفت و برگشت، ۸۵۴ هزار و ۷۰۰ تومان برای یک مسافر تمام می شود.

قیمت بلیط همدان به مشهد اگر زمان رفت آن از مبدا ۳۰ خرداد باشد و زمان برگشت آن پنجم تیر ماه باشد، از ۲۸۶ هزار و ۸۰۰ تومان شروع می شود تا ۴۴۰ هزار و ۳۰۰ تومان. اگر فردی قطار کوپه ای شش نفره را انتخاب کند که مبلغ آن بیش از ۲۸۰ هزار تومان است، باید ۵۷۳ هزار و ۶۰۰ تومان بابت رفت و برگشت خود به شرکت ریلی پول بدهد.

این خبر توسط سایت فرارو منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در خبر ناب