سهامداران عدالت بخوانند -  زمان واریز مرحله سوم سود سهام عدالت مشخص شد؟
سرویس اقتصادی - درحالی وزیر اقتصاد دولت سیزدهم وعده داده بود مرحله سوم سود سهام عدالت تا پایان خرداد پرداخت می‌شود، اما با گذشت نیمی از تیرماه همچنان خبری از واریز سود به حساب سهامداران نیست.

به گزارش سرویس اقتصادی خبر ناب به نقل از خبرآنلاین - برای اولین بار در تاریخ سهام عدالت پرداخت سود یه صورت سه مرحله ای انجام شد.

درحالی که دولت سیزدهم وعده داده بود که پرداخت سود به سهامداران و تعیین تکلیف جاماندگان سهام عدالت به سرعت انجام خواهد شد، اما طی سه سال نه تنها وضعیت جاماندگان تعیین تکلیف نشد؛ بلکه واریز سود سهام عدالت هم با تاخیر بسیار و به صورت سه مرحله ای انجام شد.

اکونگار نوست: یکی از نکات قابل تامل در این میان وعده های بی عمل وزارت اقتصاد بود. احسان خاندوزی وزیر اقتصاد دولت سیزدهم در ابتدای سال با اولتیماتوم به شرکت هایی که سود را به حساب بورس واریز نکرده اند، گفت: در صورت تخلف شرکت ها و تعلل در واریز سود به حساب سمات با آنها برخورد قانونی خواهد شد.

درحالی که شرکت سپرده گذاری دلیل تعویق در واریز مرحله سوم سود سهام عدالت را خلف وعده 8شرکت برای واریز به حساب سازمان بورس اعلام کرد، اما رئیس سازمان بورس با حمایت از شرکت ها گفت: در سال 1402 به دلیل مشکلات مالی به وجود آمده برای شرکت ها امکان واریز سود وجود نداشت و امیدواریم تا پایان اردیبهشت 1403 شرکت ها به تعهدات شان عمل کنند.

در کش و قوس های به وجود آمده، احسان خاندوزی وزیر اقتصاد دولت سیزدهم در روز یک خرداد با اعلام برنامه های اقتصادی دولت در رسانه ملی اعلام کرد که مرحله سوم سود سهام عدالت نهایتا تا پایان خرداد به حساب سهامداران واریز خواهد شد و پرونده این موضوع در دولت سیزدهم بسته خواهد شد.

با وجود اینکه تکلیف دولت چهاردهم روز 15تیر مشخص شد و با پایان خرداد ماه اول تابستان هم از نیمه گذشت خبری از واریز سود مرحله سوم سهام عدالت نیست.

برای دسترسی سریع به تازه ترین اخبار و تحلیل رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.

این خبر توسط سایت خبرآنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : خبرآنلاین

اخبار گوناگون در خبر ناب