آئودی محصولات خود را به هوش مصنوعی چت جی پی تی (chatgpt) تجهیز می کند
سرویس اقتصادی - چت جی پی تی در واقع بخشی از امکانات نسل سوم سیستم اطلاع رسانی سرگرمی آئودی، موسوم به MIB ۳، به حساب می‌آید.

به گزارش سرویس اقتصادی خبر ناب به نقل از فرارو - شرکت آئودی اعلام کرد محصولات خود را به هوش مصنوعی چت جی پی تی مجهز می کند. این کمپانی آلمانی با انتشار اطلاعیه ای گفته علاوه بر مدل های کنونی و آتی، چت جی پی تی به شماری از مدل های تولیدی پس از سال ۲۰۲۱ نیز اضافه خواهد شد.

به گزارش آخرین خودرو، چت جی پی تی در واقع بخشی از امکانات نسل سوم سیستم اطلاع رسانی سرگرمی آئودی، موسوم به MIB ۳، به حساب می آید. اضافه شدن این تکنولوژی به رانندگان اجازه می دهد با خودرو های خود مکالمه های طبیعی تر و روزمره تری داشته باشند.

با توجه به مدل زبانی و الگوریتم های پیشرفته ای که چت جی پی تی دارد، انتظار می رود دستورات راننده بهتر توسط خودرو ها درک شود. بدیهی است که در این حالت اجرای دستورات نیز دقیق تر از قبل خواهد بود.

مارکوس کیث، معاون ارشد دپارتمان طراحی داخلی، سیستم اطلاع رسانی سرگرمی و قابلیت های ارتباطی آئودی معتقد است یکپارچه شدن خودرو ها با چت جی پی تی، ضمن ارتقای عملکرد فرمان های صوتی، به مالکان امکان بهره مندی بیشتر از مزایای هوش مصنوعی را داده و دسترسی امنی به این تکنولوژی را فراهم می کند. از دید آقای کیث، این کار آئودی را یک گام دیگر در ارائه بهترین تجربه کابین برای سرنشینان پیش می برد.

بد نیست اشاره کنیم که پیشتر کمپانی مادر آئودی یعنی فولکس واگن، چت جی پی تی را به خودرو های خود اضافه کرده است. بنابراین، تجهیز محصولات آئودی به این هوش مصنوعی پر سر و صدا چندان جای تعجبی ندارد. ضمن اینکه می توان متوجه شد در آینده محصولات دیگر برند های فولکس واگن نیز به این تکنولوژی مجهز خواهند شد.

این را هم اضافه کنیم که نحوه عملکرد هوش مصنوعی بین محصولات فولکس واگن و آئودی تا حدودی متفاوت است. در محصولات فولکس واگن سیستم پشتیبانی از فرمان های صوتی به صورت مستقل و مطابق با دستورات پیش فرض عمل می کند. اما در آئودی چنانچه سیستم تشخیص فرمان های صوتی نتواند منظور راننده را بفهمد، چت جی پی تی به کمک آن می آید.

آنطور که اعلام شده، چت جی پی تی از ماه جولای برای تقریباً ۲ میلیون دستگاه از خودرو های تولیدی برند آئودی عرضه خواهد شد.

این خبر توسط سایت فرارو منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در خبر ناب