نامه نگاری خاندوزی و مخبر  -  دستگاه  های اجرایی قانون بهبود محیط کسب  و کار را اجرا نمی  کنند
سرویس اقتصادی - بی‌تفاوتی برخی دستگاه‌های اجرایی در عمل به قانون بهبود محیط کسب‌وکار باعث شد وزیر امور اقتصادی و دارایی در نامه به سرپرست ریاست جمهوری از این اقدام گلایه کند و خواستار پایبندی دستگاه‌ها به قانون شود.

به گزارش سرویس اقتصادی خبر ناب به نقل از همشهری - وزیر امور اقتصادی و دارایی در نامه ای به سرپرست ریاست جمهوری اعلام کرد: با گذشت بیش از سه ماه از ابلاغ آیین نامه اجرای مواد ۲۴ و ۳۰ قانون بهبود محیط کسب وکار و تأکید مکرر دولت مبنی بر تغییر ندادن ناگهانی مقررات، این سیاست های کلیدی دولت توسط برخی دستگاه های اجرایی به نحو مطلوب اجرا نمی شود.

بر اساس اعلام مرکز ملی بهبود و پایش فضای کسب وکار، سید احسان خاندوزی - وزیر امور اقتصادی و دارایی – طی نامه ای به محمد مخبر - سرپرست ریاست جمهوری بر لزوم ضرورت اجرای مفاد ۲۴ و ۳۰ قانون بهبود محیط کسب وکار تأکید کرد.

در نامه وزیر امور اقتصادی و دارایی به سرپرست ریاست جمهوری آمده است: «همان گونه که مستحضرید، ثبات و پیش بینی پذیر کردن اقتصاد با منع تغییرات ناگهانی مقررات، یکی از برنامه ها و وعده های رییس جمهور شهید بوده است که برای پیگیری و تحقق آن سال گذشته (۱۴۰۲) آیین نامه های اجرایی مواد ۲۴ و ۳۰ قانون بهبود مستمر محیط کسب وکار به ترتیب در نهم اردیبهشت و سیزدهم اسفند به تصویب هیأت وزیران رسید و برای اجرا به دستگاه ها ابلاغ شد.

باوجود گذشت بیش از ۳ ماه از ابلاغ آیین نامه در این زمینه و تأکید مکرر دولت مبنی بر تغییر ندادن ناگهانی مقررات این سیاست های کلیدی دولت توسط برخی دستگاه های اجرایی به نحو مطلوب اجرا نمی شود. ازجمله این موارد می توان به تغییرات مکرر در سیاست های تجارت خارجی اشاره نمود که وزارت صنعت، معدن و تجارت دلیل آن را تغییر در میزان ارز تخصیص یافته از طرف بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده است. در این خصوص ۲ نمونه از شکایات واصله از طرف بخش خصوصی در حوزه های تجارت خارجی و کشاورزی به پیوست ایفاد می شود.

نظر به اهمیت موضوع، خواهشمند است در صورت صلاح دید دستور فرمایید باوجود محدودیت های ارزی کشور همه مراجع صدور بخشنامه های مرتبط با کسب وکار، به احکام مواد ۲۴ و ۳۰ قانون بهبود مستمر محیط کسب وکار و آیین نامه های مربوطه با جدیت تمکین کنند.»

این خبر توسط سایت همشهری آنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در خبر ناب