دریچه های تخلیه رسوب سد لتیان بازگشایی شد + ویدئو  -   حجم رسوب خروجی را ببینید
سرویس اقتصادی - بخشدار جاجرود از عملیات بازگشایی دریچه‌های تخلیه رسوب سد لتیان در روخانه جاجرود خبر داد و گفت: عملیات تخلیه رسوبات سد هر ساله پس از فصل آبگیری و مطابق با دستورالعمل‌های بهره‌برداری و نگهداری و تعمیرات سد اجرا می‌شود.

به گزارش سرویس اقتصادی خبر ناب به نقل از همشهری - کیان کریمی در حاشیه عملیات بازگشایی دریچه های سد لتیان ، با اشاره به بازگشایی دریچه های سد، گفت: صبح امروز دوشنبه عملیات فلشینگ و تخلیه بخشی از رسوبات مخزن سد لتیان با موفقیت انجام شد و هشدارهای لازم در روزهای گذشته به شهروندان مبنی بر اطراق و تردد در کنار رودخانه جاجرود صادر شد.

وی افزود: در زمان بازگشایی دریچه های سد که هر ساله به منظور تخلیه رسوبات ته سد انجام می شود، امروز خروجی آب و رسوبات سد در زمان بازگشایی دریچه ها تا حدود ۱۰۰ متر مکعب بر ثانیه افزایش داشت.


بخشدار جاجرود یادآور شد: در روزهای گذشته هشدارهای لازم مبنی بر اطراق و تردد همشهریان، گردشگران، مجاورین و ساکنین روستاهای پایین دست سد لتیان در حاشیه رودخانه جاجرود حد فاصل پایین دست سد تنظیمی لتیان تا سد ماملو اعلام شده بود.

کریمی تصریح کرد: عملیات تخلیه رسوبات سد هر ساله پس از فصل آبگیری و مطابق با دستورالعمل های بهره برداری و نگهداری و تعمیرات سد اجرا می شود و آب رهاسازی شده از عملیات تخلیه رسوب سد لتیان در پایین دست و در مخزن سد ماملو ذخیره می شود.

آب حاصل از سد لتیان برای مصارف آب شرب کلانشهر تهران و شهرهای جنوب شرق استان تهران در مجاورت سد ماملو مورد استفاده قرار می گیرد.

منبع: تسنیم

این خبر توسط سایت همشهری آنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در خبر ناب