عرضه نفت عربستان به چین بهبود می یابد

عرضه نفت عربستان به چین بهبود می یابد

۱۹ تیر ۱۴۰۳ - ۱۴:۰۸ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اقتصادی - منابع بازرگانی متعدد پیش‌بینی کردند صادرات نفت عربستان سعودی به چین در ماه اوت، برای نخستین بار در چهار ماه گذشته بهبود خواهد یافت.

به گزارش سرویس اقتصادی خبر ناب به نقل از فرارو - صادرات نفت عربستان سعودی به چین، با کاهش شدید قیمت فروش از سوی آرامکو، احتمالا در اوت بهبود می یابد و به حداقل ۴۴ میلیون بشکه می رسد.

به گزارش ایسنا، منابع بازرگانی متعدد پیش بینی کردند صادرات نفت عربستان سعودی به چین در ماه اوت، برای نخستین بار در چهار ماه گذشته بهبود خواهد یافت و در مقایسه با ۳۶ میلیون بشکه در ژوئیه، به ۴۴ میلیون بشکه افزایش خواهد یافت.

این بهبود به بزرگترین صادرکننده نفت در جهان کمک خواهد کرد سهم خود در بزرگترین بازار واردات نفت را بازپس بگیرد. طبق آمار شرکت تحلیلی کپلر، صادرات نفت عربستان به چین در ژوئن، به ۱.۱۲ میلیون بشکه در روز نزول کرد که پایین ترین میزان از مارس سال ۲۰۲۰ بود.

خریداران چینی نفت عربستان شامل ژیجیانگ پتروکمیکال، سینوپک، سینوکَم و پتروچاینا هستند. از سوی دیگر، منابع آگاه اظهار کردند: شرکت آرامکوی سعودی حجم قراردادی سه پالایشگاه دیگر در شمال آسیا را در اوت به طور کامل تامین خواهد کرد. درست چند روز قبل از این اعلام فروش، آرامکوی سعودی قیمت فروش نفت برای بارگیری در اوت به آسیا را برای دومین ماه متوالی کاهش داد و قیمت گرید نفتی «عرب لایت» به پایین ترین میزان از مارس رسید.

بر اساس گزارش رویترز، یکی از منابع آگاه گفت: قیمت فروش رسمی نفت عربستان، معقول تر از ماه های قبل شده که عرضه قراردادی این کشور، قیمتی بالاتر از سایر گرید های فروخته شده در بازار محموله های تک داشت.

این خبر توسط سایت فرارو منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در خبر ناب