پیش بینی قیمت طلا و سکه 20 تیر 1403  -  ریزش قیمت در بازار طلا ادامه دارد؟
سرویس اقتصادی - قیمت طلا و سکه در چهارمین روز هفته با کاهش ارزش در تمام قطعات و وزن‌ها بازگشایی شد. ریتم نزولی بازار طلا در سومین هفته تیر با حمایت دلار رخ داد و طی دو روز میانی هفته تمام قطعات سکه را یک تا دو کانال عقب نشاند.

به گزارش سرویس اقتصادی خبر ناب به نقل از خبرآنلاین - قیمت طلا و سکه روز سه شنبه با کاهش ارزش در تمام قطعات و وزن ها بازگشایی شد.

تجارت نیوز در خبری نوشت:در چهارمین روز هفته سکه های سنگین یک کانال عقب نشینی کردند و روند حباب سکه نیز نزولی شد.

پیش بینی قیمت طلا و سکه

معامله گران بازار طلا افت محدود قیمت دلار را در روند نزولی بازار طلا موثر می دانند. به نظر می رسد شروع ماه محرم به رسم سال های گذشته رکود نسبی در بازار طلا به همراه خواهد داشت؛ علاوه بر آن برخی از فعالان بازارهای مالی شروع عرضه خودروهای جدید وارداتی را عامل خروج پول از بازار ارز، طلا و سکه می دانند.

به نظر می رسد با وجود ثبات فعلی قیمت دلار، می توان برای بازار طلا نیز تا میانه مرداد و برگزاری مراسم تحلیف رئیس جمهوری جدید، روزهای آرامی را پیش بینی کرد.

نقره گران شد

گفتنی است اونس جهانی طلا در لحظه نگارش این گزارش با رشد نزدیک به هشت دلاری روی رقم ۲۳۶۵ دلاری معامله می شود. اونس جهانی نقره با رشد ۳۵ سنتی روی رقم ۳۱ دلار و ۱۱ سنتی ایستاده است. قیمت هر گرم نقره ۹۹۹ با رشد ۷۰۰ تومانی با قیمت ۵۹ هزار و ۹۷۰ تومانی معامله می شود.

یمت سکه امامی ۶۵۰ هزار تومان ریخت

قیمت سکه امامی روز سه شنبه ۱۹ تیر روی رقم ۳۹ میلیون و ۹۵۲ هزار تومانی معامله شد و کاهش ۶۵۶ هزار تومانی داشت. قیمت سکه بهار با افت ۴۱۰ هزار تومانی روی رقم ۳۶ میلیون و ۹۱۰ هزار تومانی ایستاد و یک کانال عقب نشینی کرد.

شایان ذکر است قیمت نیم سکه با کاهش ۴۳۰ هزار تومانی و ربع سکه با افت ۲۵۰ هزار تومانی به ترتیب با رقم های ۲۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی و ۱۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی بسته شد. سکه گرمی با قیمت ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی معامله شد و تغییر قیمت نداشت.

کاهش حباب سکه از قیمت جلو زد

قیمت طلا روز سه شنبه همانند سکه ریتم کاهشی داشت. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با کاهش ۱۲۲ هزار تومانی با رقم ۱۴ میلیون و ۵۲۲ هزار تومانی معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار با افت ۳۰ هزار تومانی روی رقم سه میلیون و ۳۵۱ هزار تومانی بسته شد. قیمت طلای دست دوم نیز با رقم سه میلیون و ۳۰۷ هزار تومانی معامله شد.

حباب سکه در چهارمین روز هفته در تمام قطعات کاهش پیدا کرد. حباب سکه امامی ۷۹۵ هزار تومان، سکه بهار ۵۵۴ هزار تومان، نیم سکه ۳۳۲ هزار تومان، ربع سکه ۲۹۲ هزار تومان و سکه گرمی ۲۱ هزار تومان کاهش یافت.

برای دسترسی سریع به تازه ترین اخبار و تحلیل رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.

این خبر توسط سایت خبرآنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : خبرآنلاین

اخبار گوناگون در خبر ناب