3 علت اصلی کم پشت شدن ابرو  -  یک راهکار و یک ترفند برای پر شدن ابرو
سرویس مجله - نمی‌توان این را انکار کرد که داشتن ابروهای پرپشت در همه دوران‌ها یکی از مهم‌ترین خواسته‌های انسان‌ها از نظر جلوه‌های ظاهری زیبا بوده است، مخصوصا در دوران امروزی. با این‌حال واقعیت این است که همه ابروها به‌مرور زمان نازک‌تر و کم‌پشت‌تر می‌شوند.

به گزارش سرویس مجله خبر ناب به نقل از همشهری - سلامت، درست همانند خطوط ریز پوستی و چین وچروک ها، راهی برای متوقف سازی کامل این فرایند طبیعی وجود ندارد، اما می توان از راهکارهای مختلفی برای آهسته سازی سرعت این فرایند کمک گرفت. در ادامه برای شما توضیح می دهیم که چرا ابروها به مرور زمان کم پشت و نازک می شوند و همچنین خواهیم گفت که از کدام محصولات یا ترفندهایی می توان برای مقابله با این مشکل کمک گرفت.  

پیری پوست

همراه با افزایش سن، نازک شدن یا کم پشت شدن موهای بدن ما کاملا طبیعی است و موهای مژه ها و ابروها نیز از همین اصل طبیعی پیروی می کنند. به مرور زمان، پوست قابلیت ارتجاعی یا انعطاف پذیری خودش را از دست می دهد، درحالی که همین اتفاق فولیکول های مو را در معرض شکنندگی و ریزش قرار می دهد.  

ممکن است که بعضی از این فولیکول ها به طور کلی تولید موها را متوقف کنند و در همین شرایط است که ابروها شروع به پس روی یا عقب نشینی می کنند و حالت تکه تکه به خود می گیرند. البته کم پشتی ابروها می تواند یکی از عوارض جانبی ابتلا به بیماری های پوستی خارش دار مانند پسوریازیس و اگزما هم باشد که به طور غیرمستقیم می توانند باعث ریزش ابروها شوند. درواقع اگر قسمت های ملتهب شده پوستی مانند ابروها را در پسوریازیس و اگزما دستکاری کنید، با مشکل ریزش ابروها مواجه خواهید شد.  

تغییرات هورمونی

تغییرات هورمونی در دوران یائسگی می تواند یکی از دلایل کم پشتی و نازکی ابروها و همچنین ریزش آنها باشد. پس از یائسگی، سطح هورمون های خاصی مانند پروستاگلاندین، استروژن و پروژسترون روبه کاهش می رود، درحالی که این روند تارهای موی بدن مانند موهای ابرو را نازک تر و کم پشت تر می کند و درنهایت باعث ریزش آنها می شود. این تغییر در هورمون ها معمولا یکی از دلایل اصلی ریزش مو در زنان بالای ۴۰ سال و همچنین کم پشتی ابروها در میان آنان است.  

کمبودهای تغذیه ای

مطالعات علمی نشان داده اند که بین کمبودهای تغذیه ای و ریزش مو می تواند رابطه ای وجود داشته باشد. درواقع پایین بودن سطح آهن، زینک (روی) و پروتئین در بدن می تواند یکی از دلایل کم پشتی یا نازکی ابروها باشد، درحالی که بیماری های خاصی مانند کم خونی هم می توانند چنین عارضه ای به همراه داشته باشند.  

اگر فکر می کنید که شاید به کمبود ویتامینی خاصی مبتلا هستید، حتما برای بررسی دقیق تر موضوع به پزشک مراجعه کنید.

3 علت اصلی کم پشت شدن ابرو  -  یک راهکار و یک ترفند برای پر شدن ابرو

راه حل: سرم های تقویت کننده ابرو

همان طور که محصولات نرم کننده برای تغذیه موهای سر ساخته شده اند، سرم های تقویت کننده ابرو همچنین کاری را برای ابروها انجام می دهند و از ابروها در برابر شکنندگی و عوامل استرس زای زیست محیطی محافظت می کنند. سرم های حاوی جینسنگ و پروتئین های گندم نه تنها انعطاف پذیری و درخشندگی ابروها را تقویت می کنند، بلکه حالت ظاهری ضخیم تر و حجیم تری به ابروها می دهند.  

راه حل: محصولات و ترفندهای آرایشی

این روزها می توان از مداد، پودر یا ژل های مختلف برای پُرسازی ابروها کمک گرفت و کاری کرد که ابروها از نظر ظاهری واقعا پُرتر و حجیم تر به نظر برسند. مدادهای دارای نوک مخروطی معمولا برای پُرسازی ابروهای کم پشت گزینه های بهتری هستند. محصولات برپایه ژل هم حجم وسیع تری را در مدت زمان کوتاه تری به ابروها اضافه می کنند.  

این خبر توسط سایت همشهری آنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در خبر ناب