از اثرات شگفت انگیز ویتامین c بر نوزادان تازه متولد شده غافل نشوید
سرویس مجله - محققان دانشگاه علوم و بهداشت اورگان آمریکا دریافته‌اند که مکمل‌های ویتامین C برای زنان باردار که نمی‌توانند سیگار را ترک کنند، عملکرد راه‌های هوایی و سلامت تنفسی فرزندانشان را تا سن پنج سالگی بهبود می‌بخشد.

به گزارش سرویس مجله خبر ناب به نقل از فرارو - مکمل های ویتامین C عملکرد راه های تنفسی نوزدانی که مادرشان در هنگام بارداری سیگاری بودند را بهبود می بخشند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، محققان دانشگاه علوم و بهداشت اورگان آمریکا دریافته اند که مکمل های ویتامین C برای زنان باردار که نمی توانند سیگار را ترک کنند، عملکرد راه های هوایی و سلامت تنفسی فرزندانشان را تا سن پنج سالگی بهبود می بخشد.

در حالی که نتایج تحقیقات قبلی نشان داده اند که ویتامین C عملکرد راه های هوایی را در نوزادان بهبود می بخشد، این اولین مطالعه ای است که نشان می دهد بهبود عملکرد راه هوایی را می توان تا سنین پیش دبستانی حفظ کرد.

باوجود تلاش های مخالف استعمال دخانیات و کاهش مداوم سیگار کشیدن در میان جمعیت بالغ در دهه گذشته، ویژگی اعتیادآور محصولات تنباکو می تواند ترک سیگار را برای بسیاری از افراد به شدت چالش برانگیز کند.

حدود ۱۰ درصد از زنان آمریکایی در دوران بارداری به سیگار کشیدن ادامه می دهند و هر ساله حدود ۴۰۰ هزار نوزاد درون رحم یا در دوران بارداری در معرض دود سیگار قرار می گیرند.

سیندی مک اوی، استاد اطفال در دانشکده پزشکی دانشگاه علوم و بهداشت اورگان و محقق اصلی این تحقیق گفت: می دانیم که محصولات تنباکو چقدر می توانند اعتیادآور باشند. برای بسیاری از افراد، در صورت موفقیت آمیز بودن، می توان تلاش های زیادی را در یک دوره زمانی طولانی برای ترک سیگار انجام داد.

مک اوی بیان کرد: مهم است، ما راهی برای محافظت از ریه های در حال رشد کودک داشته باشیم حتی اگر والدینشان در تلاش برای ترک سیگار باشند. این یافته ها یک راه در دسترس و مؤثر را برای اطمینان از نتایج بهینه سلامت تنفسی داخل رحم و در طول زندگی کودک شناسایی کرده اند.

مواجهه با دود درون رحم ناشی از سیگار کشیدن مادر در دوران بارداری برای جنین در حال رشد خطرناک و با پیامد های بد سلامتی از جمله اختلال در رشد ریه جنین، کاهش عملکرد راه هوایی و افزایش خطر خس خس سینه و آسم مرتبط است.

علاوه بر این، کاهش رشد راه های هوایی در اوایل زندگی باعث افزایش خطر ابتلا به بیماری های جدی مادام العمر، مانند بیماری مزمن انسدادی ریه می شود که در حال حاضر سومین علت مرگ ومیر در سراسر جهان است.

محققان برای این تحقیق، زنان باردار را از سه مکان ثبت نام کردند؛ دانشگاه علوم و بهداشت اورگان، مرکز پزشکی پیس هلث جنوب غربی واشنگتن و دانشگاه ایندیانا. زنان شرکت کننده برای دریافت ویتامین C (۵۰۰ میلی گرم در روز) یا دارونما در یک کارآزمایی تصادفی کنترل شده دوسوکور ثبت نام کردند.

تجزیه و تحلیل های آماری نشان داد که اثر مکمل ویتامین C در زنان باردار سیگاری قبل از هفته ۲۳ بارداری به طور مداوم منجر به عملکرد بهتر راه هوایی در فرزندان آنان در پنج سالگی می شود.

در حالی که یافته ها ممکن است سلامت بسیاری از کودکانی را که در معرض دود داخل رحمی قرار می گیرند، بهبود بخشد، این یافته ها ممکن است پیامد های گسترده تری داشته باشد. نتایج ممکن است به طور بالقوه منجر به درک بهتر و درمان هایی برای اثرات سلامتی سایر قرار گرفتن ها در معرض دود از جمله آلودگی هوای داخل و خارج، بخار و آتش سوزی های جنگلی شود.

مک اوی خاطرنشان کرد: برای درک مکانیسم های بهبود و نیز تشخیص تداوم بهبود نتایج تنفسی در طول زندگی کودک، تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

این خبر توسط سایت فرارو منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در برخط