خلیج فارس و تنگه هرمز مواج می شوند؛ شنا نکنید

خلیج فارس و تنگه هرمز مواج می شوند؛ شنا نکنید

۰۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۳:۱۴ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس مجله - هشدار نارنجی‌رنگ سازمان هواشناسی پیش‌بینی می‌شود که پدیده‌ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت‌های احتمالی را سبب شود.

به گزارش سرویس مجله خبر ناب به نقل از فرارو - بر اثر این وضعیت جوی احتمال خسارت به شناور های سبک، تفریحی و احتمالا نیمه سنگین، اختلال در ورود و خروج شناور ها به بندرگاه ها، پاره شدن تور های صیادی و آسیب به قفس ها و احتمال آسیب به تاسیسات دریایی وجود دارد.

به گزارش ایسنا؛ سازمان هواشناسی کشور نسبت به وزش باد شدید و افزایش ارتفاع موج در جنوب کشور هشدار داد.

سازمان هواشناسی کشور با صدور هشدار نارنجی رنگ از بارش باران، رعد و برق، وزش باد شدید حداکثر ۳۲ نات و افزایش ارتفاع امواج بین ۱.۵ تا ۲ متر در سواحل و ۲ تا ۳ متر در نواحی فراساحل خبر داد.

این مخاطرات جوی از صبح تا عصر روز جمعه (۷ بهمن) در نواحی شرقی و مرکزی خلیج فارس و تنگه هرمز، مناطق ساحلی و دور از ساحل استان های هرمزگان و بوشهر مورد انتظار است.

براثر این وضعیت جوی احتمال خسارت به شناور های سبک، تفریحی و احتمالا نیمه سنگین، اختلال در ورود و خروج شناور ها به بندرگاه ها، پاره شدن تور های صیادی و آسیب به قفس ها و احتمال آسیب به تاسیسات دریایی وجود دارد.

سازمان هواشناسی کشور برای کاهش اثرات مخرب آن اجتناب از عملیات غواصی و شنا، محدودیت در تردد با شناور های سبک و نیمه سنگین و قایق های صیادی و تفریحی، اتخاذ تمهیدات لازم جهت پیشگیری از هر گونه خسارت، جمع آوری تور های صیادی و محدودیت در فعالیت های دریایی در سواحل و فراسواحل را توصیه می کند.

هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیش بینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده باش دستگاه های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود.

این خبر توسط سایت فرارو منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در خبر ناب