خواص بی نظیر دارچین در لاغری

خواص بی نظیر دارچین در لاغری

۰۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۳:۱۰ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس مجله - در مطالعه‌ای مشخص شد که مصرف یک گرم دارچین به‌مدت 4 هفته موجب کاهش قند خون و چربی خون افراد دیابتی خواهد شد، در عین حال همواره نام دارچین به‌عنوان یک ماده غذایی چربی‌سوز مطرح است اما، آیا واقعاً دارچین باعث کاهش وزن می‌شود؟

به گزارش سرویس مجله خبر ناب به نقل از فرارو - مطالعات نشان داده است که دارچین به دلیل دارابودن پلی فنل ها می تواند اثرات ضدچاقی زیادی داشته باشد؛ در این مطلب به برخی نسخه های خانگی ساده برای لاغری با دارچین پرداخته ایم.

به گزارش تسنیم، "دارچین"قطعات خشک شده و کوبیده پوست درختانی از جنس Cinnamomum از تیره برگ بو است که به عنوان ادویه در غذاها استفاده می شود و خواص دارویی بی نظیری نیز دارد.

عناصر تشکیل دهنده و مفید دارچین در سلامت انسان و درمان و پیشگیری برخی از بیماری ها، روغن های فرار موجود در این گیاه است که خود این روغن ها از عناصر دیگری مانند: "اوژنول"، "سینامیک اسید"، "سینامالدهید" تشکیل می شود.

در مطالعه ای مشخص شد که مصرف یک گرم دارچین به مدت 4 هفته موجب کاهش قند خون و چربی خون افراد دیابتی خواهد شد، در عین حال همواره نام دارچین به عنوان یک ماده غذایی چربی سوز مطرح است اما، آیا واقعاً دارچین باعث کاهش وزن می شود؟

برای پاسخ به این سؤال در ابتدا باید به این نکته توجه داشت که وزن انسان متأثر از رابطه میان انرژی دریافتی و مصرفی است، اگر میزان کالری دریافتی از طریق غذاها بیش از انرژی مصرفی باشد؛ وزن فرد افزایش می یابد و بنابراین نمی توان انتظار داشت که بدون محدود کردن میزان انرژی دریافتی یا افزایش فعالیت بدنی، صرفاً با مصرف یک نوع ماده غذایی وزن افراد کاهش یابد اما برخی مواد غذایی می توانند با افزایش سوخت وساز به کاهش وزن کمک کنند.

این خبر توسط سایت فرارو منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در خبر ناب