ترشی هلو با تمرهندی، یک ترشی خوشمزه که از خوردنش سیر نمی شوید!

ترشی هلو با تمرهندی، یک ترشی خوشمزه که از خوردنش سیر نمی شوید!

۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۱:۰۱ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس مجله - ترشی هلو با تمر هندی یکی از انواع ترشی‌های میوه‌ای است که به دلیل ترکیب این میوه با تمر هندی طعم بسیار خاص و خوشمزه‌ای دارد.

به گزارش سرویس مجله خبر ناب به نقل از فرارو - فراروـ 

ترشی ها ازجمله مخلفات خوشمزه ای هستند که در کنار وعده های غذایی سرو می شوند و تنوع بالایی دارند. فصل اصلی تهیه ترشی معمولا پاییز است؛ ولی برخی از ترشی ها هستند که می توان مواد مورد استفاده آن ها را در همه فصول سال تهیه کرد. ترشی های میوه ای یکی ازا نواع ترشی های ملس و بسیار خوشمزه هستند که طرفداران زیادی دارند و شما می توانید هم در کنار غذا و هم به عنوان یک چاشنی ترش و ملس از آن استفاده کنید. ترشی هلو با تمر هندی یکی از همین انواع ترشی های میوه ای است که طعم بهشتی و بی نظیری دارد و می توانید آن را با روشی بسیار آسان و بی دردسر در منزل درست کنید. پس برای درست کردن یک شیشه ترشی هلو خوشمزه در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

مواد لازم

هلو سفت: ۵ عدد
تمر هندی: ۱ بسته
نمک: به میزان لازم
سرکه: نصف لیوان

طرز تهیه

برای درست کردن این ترشی خوشمزه ابتدا تمر هندی را داخل یک کاسه بریزید و ۱ لیوان آب جوش به آن اضافه کنید و با قاشق خوب تمر هندی را هم بزنید تا کاملا با آب جوش حل شود. حالا ظرف را به مدت نیم ساعت کنار بگذارید بماند، سپس تمر هندی را از صافی رد کنید. آب صاف تمر هندی را داخل یک قابلمه مناسب بریزید و روی حرارت اجاق گاز بگذارید تا کم کم شروع به جوشیدن کند. وقتی تمر هندی جوش آمد، سرکه و نمک را اضافه کنید و ۲ دقیقه بعد اجاق گاز را خاموش کنید. در مرحله بعد هلو را پوست کنید و به صورت درسته داخل شیشه های خشک و تمیز قرار بدهید. مخلوط تمر هندی و سرکه را روی هلو ها بریزید تا جایی که شیشه پر شود، سپس درب شیشه را ببندید و شیشه ترشی را به مدت ۱ هفته داخل یخچال بگذارید. بعد از این مدت زمان، ترشی هلو خوشمزه شما آماده سرو است، نوش جان.

نکات مهم
۱ ـ در اضافه کردن نمک به این ترشی دقت کنید، چون تمر هندی دارای مقداری نمک است و ممکن است ترشی شما بیش از حد شور شود، پس حتما اندازه شوری ترشی را قبل از اضافه کردن نمک تست کنید.
۲ ـ ترشی های میوه ای معمولا نیازی به اضافه کردن سیر یا سبزیجات معطر ندارند.
۳ ـ برای درست کردن این ترشی می توانید هلو را به صورت درسته با هسته و یا به صورت خرد کرده داخل شیشه بریزید و این کاملا به سلیقه شما بستگی دارد. اما هلو به صورت درسته کمتر داخل ترشی له می شود.
۴ ـ آبی که تمر هندی را با آن خیس می کنید، باید حتما جوشیده باشد، در غیر این صورت ترشی میوه شما کپک می زند؛ همچنین ترشی را داخل ظرف شیشه ای بریزید. ظرفی که برای ترشی در نظر گرفته اید، باید کاملاً تمیز و خشک باشد. در غیر این صورت ترشی کپک می زند. در ظرف را هم محکم ببندید تا هوا نکشد. اگر هوا بکشد، ترشی خراب می شود.
۵ ـ برای تهیه ترشی میوه بهتر است از سرکه سفید استفاده کنید؛ زیرا سرکه قرمز رنگ میوه ها را تغییر می دهد.

این خبر توسط سایت فرارو منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در خبر ناب