حذف قند کار دست دکتر اورژانس داد!

حذف قند کار دست دکتر اورژانس داد!

۰۱ تیر ۱۴۰۳ - ۱۸:۴۹ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس مجله - مد جدید این روزها برای کم‌کردن وزن و تناسب اندام، حذف قند است. اگر اهل گشتن در فضای مجازی باشید، حتما دیده‌اید که بلاگرها، اینفلوئنسرها و آدم‌های عادی همه قند را از رژیم غذایی خود حذف کرده و بقیه را هم به این کار تشویق می‌کنند.

به گزارش سرویس مجله خبر ناب به نقل از همشهری - درست است که قند یا همان سم سفید مضرات زیادی برای بدن دارد و کم کردن یا حذف آن می تواند به سلامتی کمک کند، اما به شرطی که در این کار افراط نکنید و دچار افت قند نشوید.

یکی از کاربران توییتر یا همان شبکه ایکس روایت جالبی از این ماجرا نقل کرده که باعث تعجب دیگر کاربران شده است. او نوشته: «تو مراسم بر اثر گرما و افت قند حال یک خانوم بد میشه، با اورژانس ۱۱۵ تماس گرفته میشه و تصمیم می گیرن اعزام بشه بیمارستان ما. بعد از اینکه سرم تراپی شد و خانم سر حال اومد و متوجه سیر درمان شد، کلی داد و بیداد که من قند رو از زندگی م حذف کردم. چرا سرم قندی به من تزریق کردین!!»

به هر حال باید توجه داشت حذف کلی قند از رژیم غذایی بسیار سخت است، زیرا تمام غذاهای حاوی کربوهیدرات در نهایت توسط بدن به قند تجزیه می شوند تا به عنوان انرژی از آن استفاده شود؛ به همین دلیل تمرکز بر کاهش مصرف قندهای مصنوعی اقدامی هوشمندانه تر است و لازم نیست قند را به طور کلی از رژیم غذایی تان حذف کنید؛ فقط قندهای مصنوعی نخورید تا سالم تر بمانید.

این خبر توسط سایت همشهری آنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در خبر ناب