هوای نوار شمالی گرم تر نمی شود  -  آخر هفته دریای خزر متلاطم است
سرویس مجله - امروز دوشنبه (۴ تیر) در استان‌های ایلام، کرمانشاه، لرستان، ارتفاعات خوزستان، غرب اصفهان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، فارس و کرمان امکان رشد ابرهای همرفتی به صورت محلی، رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی شده‌است.

به گزارش سرویس مجله خبر ناب به نقل از همشهری - همشهری آنلاین کارشناس سازمان هواشناسی کشور با اعلام این خبر به همشهری گفت: «علاوه بر مناطقی که گفته شد در مناطقی از شمال غرب، نقاطی از استان های ساحلی خزر، نقاطی از شمال و غرب اصفهان، مرکزی، قم، کرمانشاه، همدان نیز رگبار را انتظار داریم.»
امین حسین نقشینه افزود: «تا آخر هفته در نوار شمالی کشور افزایش ابر توام با بارش، رعد و برق و وزش باد را انتظار داریم. در این مناطق انتظار افزایش دما نداریم.»
به گفته نقشینه، سه شنبه (۵ تیر) در شمال غرب، نقاطی از شمال شرق، دامنه های شمالی و جنوبی البرز هم امکان رخداد شرایط رگبار و رعد و برق وجود دارد. چهارشنبه (۶ تیر) و پنجشنبه (۷تیر) برای شمال غرب، نقاطی از شمال شرق، دامنه های شمالی و جنوبی البرز نیز رگبار و رعد وبرق مورد انتظار است.
کارشناس سازمان هواشناسی کشور ادامه داد: «با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر، کاهش نسبی دما، بارش در سواحل به ویژه گیلان و غرب مازندران تقویت می شود. در ۵ روز آینده در برخی نقاط مستعد، انتظار ریزش تگرگ، وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک هم پیش بینی می شود.»
در ۵ روز آینده در نوار شرقی کشور به ویژه زابل، باد شدید و گرد و خاک و در ۳ روز آینده همین شرایط برای شمال شرق، شرق، بخش هایی از مرکز، استان های واقع در غرب و شمال غرب و دامنه های دامنه های جنوبی البرز مرکزی مورد انتظار است.
چهارشنبه (۶ تیر) و پنجشنبه (۷تیر) دریای خزر مواج و متلاطم است.
آسمان تهران هم نیمه ابری پیش بینی می شود که احتمال رگبار همراه با رعد وبرق در ساعات شب وجود دارد.
نوسانات دمایی بین ۳۵ و ۲۵ درجه سانتی گراد است.
برخی از شهرهای واقع در استان های خوزستان، ایلام و بوشهر دمای ۵۰ را تجربه کرده اند.

این خبر توسط سایت همشهری آنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در خبر ناب