طریقه مصرف سیر و زنجبیل ؛ این ترکیب از مغز محافظت می کند

طریقه مصرف سیر و زنجبیل ؛ این ترکیب از مغز محافظت می کند

۱۷ تیر ۱۴۰۳ - ۱۷:۳۹ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس مجله - مصرف منظم سیر و زنجبیل یا مکمل‌های سیر و زنجبیل ممکن است به محافظت از مغز و بهبود شناخت کمک کند.

به گزارش سرویس مجله خبر ناب به نقل از همشهری - عصر ایران، مصرف منظم سیر و زنجبیل یا مکمل های سیر و زنجبیل ممکن است به محافظت از مغز و بهبود شناخت کمک کند. برخی مطالعات نشان داده اند که مصرف سیر ممکن است به ویژه برای محافظت در برابر اختلالات شناختی در جمعیت هایی خاص مفید باشد.

مطالعه ای در سال ۲۰۱۹ که ۲۷,۴۳۷ سالمند چینی را شامل می شد، نشان داد آنهایی که بیشتر سیر مصرف می کردند، احتمال کمتری دارد دچار اختلالات شناختی شوند. همچنین، آنها نسبت به افرادی که به ندرت سیر مصرف می کردند، طول عمر بیشتری داشتند.

با این وجود، به انجام پژوهش های بیشتر در این زمینه از جمله پژوهش روی گروه های دیگر از مردم نیاز است.

مطالعات نشان داده اند که مصرف پودر سیر ممکن است حافظه و توجه را نیز در بزرگسالان سالم بهبود ببخشد.

پژوهش ها نشان می دهد که ترکیبات اُرگانوسولفور موجود در سیر ممکن است به محافظت در برابر التهاب و تحلیل سلول های عصبی کمک کنند.

طریقه مصرف سیر و زنجبیل ؛ این ترکیب از مغز محافظت می کند

همچنین، پژوهش ها زنجبیل را با فواید شناختی پیوند داده اند. در مطالعه ای در سال ۲۰۱۱، مصرف ۴۰۰ یا ۸۰۰ میلی گرم عصاره زنجبیل در روز به مدت دو ماه به بهبود عملکرد شناختی و حافظه در زنان سالم در مقایسه با گروهی که دارونما دریافت می کردند، کمک کرد.

طریقه مصرف سیر و زنجبیل ؛ این ترکیب از مغز محافظت می کند

افزون بر این، مطالعات با حضور سوژه های حیوانی نشان داده اند که زنجبیل ممکن است به کاهش آسیب مغزی، محافظت در برابر بیماری انحطاط عصبی، و افزایش سطوح آنزیم های آنتی اکسیدانی در مغز کمک کند.
ممکن است به کاهش عوامل خطر بیماری قلبی کمک کند

مطالعات نشان داده اند که سیر و زنجبیل خواص محافظتی قوی برای قلب دارند و ممکن است به کاهش برخی عوامل خطر بیماری قلبی کمک کنند.

این خبر توسط سایت همشهری آنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در خبر ناب