ایرانی ها در بین باهوش ترین های دنیا

ایرانی ها در بین باهوش ترین های دنیا

۱۹ تیر ۱۴۰۳ - ۱۵:۴۴ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس مجله - ما ایرانی‌ها به طور سنتی، خودمان را از باهوش‌ترین افراد دنیا می‌دانیم و شاید گاهی حتی ادعاهایمان کمی غلوآمیز باشد. اما باز هم به قول خودمان، تا نباشد چیزکی، مردم نگویند چیزها.

به گزارش سرویس مجله خبر ناب به نقل از همشهری - همشهری آنلاین: درمورد ادعاها درباره بهره هوشی، می توانیم به آماری که حساب «دنیای آمار» ارائه کرده و براساس آن در جمع 3کشور باهوش دنیا هستیم، استناد کنیم. این حساب که در توییتر و فضای مجازی فعال است و چندین میلیون فالوئر دارد، اطلاعات آماری مختلفی را در تمامی حوزه ها منتشر می کند. در یک پست اخیر این حساب که مورد توجه ایرانی ها هم قرار گرفته، میانگین بهره هوشی کشورها ارائه شده که براساس آن، ایران در رده سوم قرار دارد. براساس این آمار، تنها کشورهای کره جنوبی و چین، آن هم با اختلاف اندکی بالاتر از ایران هستند. بعد از ایران هم ژاپن و سنگاپور قرار دارند.

ایرانی ها در بین باهوش ترین های دنیا

در توضیحاتی که دنیای آمار درباره این پست منتشر کرده، آمده:« اطلاعات مربوط به این آمار، از «آزمایش بین المللی بهره هوشی 2023» استخراج شده است.» این سایت، یک میلیون و 691هزار و 740آزمایش را بررسی کرده تا به این آمار رسیده است. رده های بعدی اتریش، کانادا، آلمان، اسلوونی و مغولستان هستند. مغولستان همیشه یکی از کشورهای رده بالا در فهرست های بهره هوشی در دنیا بوده است. بهره هوشی که در فارسی عموما با نام نه چندان دقیق ضریب هوشی شناخته می شود، ترجمه ای از IQ و سنجه ای است که برای اندازه گیری هوش جمعیت مردم استفاده می شود.

این خبر توسط سایت همشهری آنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در خبر ناب