این ادویه خوشمزه خاصیت تخم مرغ را چندبرابر می کند

این ادویه خوشمزه خاصیت تخم مرغ را چندبرابر می کند

۱۹ تیر ۱۴۰۳ - ۱۹:۳۸ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس مجله - با اضافه کردن فلفل سیاه به تخم مرغ خیلی از بیماری‌ها را می‌توان درمان کرد یا از بین برد.

به گزارش سرویس مجله خبر ناب به نقل از همشهری - صداوسیما، ترکیب این دو ماده، علاوه بر خوشمزه بودن خاصیت غذایی بالایی نیز دارد. تخم مرغ غنی از ماده مغذی، ویتامین های A, D, B – ۱۲. است که به عنوان صبحانه مصرف می شود.

نتایج بررسی ها نشان می دهد افرادی که به طور منظم تخم مرغ مصرف می کنند سیستم ایمنی بهتری دارند. با اضافه کردن فلفل سیاه به تخم مرغ خیلی از بیماری ها را می توان درمان کرد یا از بین برد.

در این مطلب به برخی از این خواص اشاره می کنیم:

میزان انرژی را بالا می برد: شروع روز با مصرف تخم مرغ و فلفل سیاه سوخت وساز بدن را افزایش می دهد و برای تمام روز انرژی ایجاد می کند.

میزان گلبول های قرمز را بالا می برد: ترکیب این دو ماده، غنی از آهن است. آهن تا سطح مطلوبی اکسیژن رسانی را به سلول ها بهبود می بخشد در نتیجه گردش خون و میزان گلبول های قرمز افزایش پیدا می کند.

عضله سازی می کند: با تأمین پروتئین لازم بدن و عضله سازی، فرم عضلات بدن را بهبود می دهد.

سلامتی مغز را تامین می کند: مصرف این دو ترکیب به عنوان صبحانه باعث تقویت، سلامت و فعال ماندن مغز می شود. ماده ای به نام کولین در این صبحانه، در تولید سلول های مغزی نقش دارد.

مشکل دید را کاهش می دهد: مصرف منظم این دو ترکیب برای صبحانه تکرر مشکلات چشمی مربوط به سن مانند دژنراسیون شبکیه و آب مروارید را کاهش می دهد. تخم مرغ غنی از کارتینوئید و و ویتامین لازم برای بهبود بینایی است.

استخوان های سالم ایجاد می کند: از آنجا که تخم مرغ غنی از ویتامین D است، ترکیب آن با فلفل سیاه ظرفیت جذب کلسیم در استخوان را بالا می برد. درنتیجه استخوان ها قوی تر و کمتر مستعد به بیماری هایی مانند پوکی می شود.

منبع: صدا و سیما

این خبر توسط سایت همشهری آنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در خبر ناب