سرویس ناب پلاس - یکی از صاحب‌نظران اندیشه سیاسی درباره دیدار اخیر رئیس‌جمهور فرانسه با مصی علی‌نژاد و برخی زنان ایرانی ضدانقلاب، پرده از چهره عامل اصلی این دیدار برداشت. ...
سیاه ترین راز مسیح علینژاد لو رفت ! - این زن عروسک کیست ؟! + عکس افشاگرانه

به گزارش سرویس پلاس خبر ناب به نقل از رکنا - سیدجواد طباطبایی از صاحب نظران اندیشه سیاسی درباره دیدار اخیر رئیس جمهور فرانسه با برخی زنان ایرانی ضدانقلاب نوشته است: آن چه در رسانه های فارسی زبان بازتاب چندانی پیدا نکرد این بود که طرف دعوت کننده این بانوان در فرانسه شخصی به نام برنار ـ هانری لِوی بود.

گزارش یورونیوز فارسی چنین است: «ژورژ مالبرونو، خبرنگار روزنامه فیگارو، به نقل از منبعی در کاخ الیزه، گزارش داد که دفتر ریاست جمهوری فرانسه مایل نبود برنار ـ هانری لوی، نویسندۀ فرانسوی و چهره رسانه ای مشهور در جریان دیدار امانوئل ماکرون با گروهی از زنان مخالف حکومت ایران در عکس ها دیده شود.»

سیاه ترین راز مسیح علینژاد لو رفت ! - این زن عروسک کیست ؟! + عکس افشاگرانه

سیاه ترین راز مسیح علینژاد لو رفت ! - این زن عروسک کیست ؟! + عکس افشاگرانه

اگر نیازی به دلیلی برای مشکوک بودن اصل دیدار وجود داشت، می شود گفت: از آسمان نازل شد. کسانی مانند من، که در دهه شصت و هفتاد سده گذشته دانشجوی دانشگاه پاریس بوده اند، به خوبی می دانند که مشکوک تر از این شخص، حتی در فرانسه، وجود ندارد.

لوی از یهودیان متولد الجزیره و از دانشجویان دانشسرای عالی پاریس است. او در دوره دانشجویی از شاگردان مائوئیست لوئی التوسر و شارل بتلهایم بود.

در دهه هشتاد، لوی، با گروهی از همفکران خود، از مائوئیسم به راست، و در مواردی، به راست افراطی گرایش پیدا کرد و گروه دست راستی «نوفیلسوفان» را ایجاد کرد.

در جریان انتخابات ریاست جمهوری فرانسه، در 2014، او از نامزد راست لیبرال، نیکلا ساکوزی، حمایت کرد، اما با شکست او در انتخابات مناسبات حسنه خود را با فرانسوا اولند، نامزد حزب سوسیالیستی که قرار بود منحل شود، حفظ کرد و در 2015 گروهی از کردها را به ملاقات همین اولند برد.

در 2017، دانشگاه اسرائیلی بار ایلان برای «سهم مؤثری که او در بیش از چهل سال برای تحقّق آرمان مردم و ملّت یهود» داشته است دکترای افتخاری به او داد. او پیشتر نیز همین درجه را از دو دانشگاه تل آویو و اورشلیم نیز گرفته بود.

از شاهکارهای لوی در سیاست عملی تشویق دولت فرانسه برای فراهم کردن مقدمات سقوط قذافی بود و اعلام کرد که در این جنگ «من وفاداری به نامم، به صهیونیسم و اسرائیل را هم چون پرچمی به دوش کشیدم». لوی از آن پس نیز تأکید کرد که با شرکت در بحران لیبی «به فکر منافع اسرائیل بوده است».

سیاه ترین راز مسیح علینژاد لو رفت ! - این زن عروسک کیست ؟! + عکس افشاگرانه

سیاه ترین راز مسیح علینژاد لو رفت ! - این زن عروسک کیست ؟! + عکس افشاگرانه

این لوی برای ما اهمیتی ندارد، اما بسیاری از ایرانیان ـ مانند این بانوان هموطن ـ که از فرط جاه طلبی در سیاست با بلاهت پهلو می زنند نمی دانند که آدم مجانی با مکرون ـ و پیشتر با پُمپئو و بسیاران دیگر ـ دست نمی دهد و عکس نمی گیرد.

من می دانم که جاه طلبی برخی از این بانوان مانند طاعون است که تنها می توان از آن فرار کرد. کسانی که «آدم های خنده دار» دست آنان را می گیرند و در دست مکرون می گذارند، شاید، هدف هایی را دنبال کنند که جوان ایرانی را از چاله درآورد و در چاه بیفکند!

این خبر توسط سایت رکنا منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در برخط