همه چیز در مورد فیلم عنکبوت مقدس

۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۸ زمان مطالعه : 4 دقیقه
سرویس ناب پلاس - فیلم موهن عنکبوت مقدس حاصل یک اتفاق یا سوء تفاهم یا عدم شناخت نیست بلکه کاملا آگاهانه و با اغراض مشخص تولید و تدوین شده است. ...
 همه چیز در مورد  فیلم عنکبوت مقدس

به گزارش سرویس پلاس خبر ناب به نقل از رکنا - داستان فیلم عنکبوت مقدس توهین به اسلام است. علی عباسی کارگردان ایرانی و دانمارکی41 ساله کـه در تهران بـه دنیا آمده و بزرگ شده اسـت، نام خودرا با فیلم های اسکاندیناویایی کـه بین رئالیسم سینک آشپزخانه و وحشت فراطبیعی تعادل ایجاد می کنند، بر سرزبان ها انداخت.

شلی، نخستین فیلم بلند او درسال 2016؛ فیلمی بود بـه سبک رزماری از جنس شیطان کـه در دانمارک آرام و با سرعت عمداً آهسته و خانه هنری یورویی جریان داشت. مرز، موفقیت او درسال 2018؛ تلاقی بین درام طبیعت گرایانه و فانتزی تمام عیار اسـت، داستان یک بازرس گمرک بداخلاق دریک بندر کشتی سوئد کـه حتی خودش هم نمی داند، یک ترول اسـت کـه مستقیماً از فرهنگ عامه نوردیک بیرون آمده اسـت.

واکنش وزیر ارشاد در توییتر

 همه چیز در مورد  فیلم عنکبوت مقدس

محمد مهدی اسماعیلی وزیر ارشاد دولت رئیسی در رسانه توییتر کـه برای عموم مردم غیرقابل معرض می باشد نسبت بـه این فیلم واکنش نشان داد و نوشت؛

ایران زمین بـه هنرمندانی افتخار می کند کـه با عشق آل الله قدرشناس ایثار حافظان امنیت و سربلندی سرزمین مان هستند، هنرمندانی کـه زرق و برق جشنواره های سیاست زده و تبلیغات رسانه های مزدور اجنبی پرست، آنان را در مقابل باورهای بلند ملت قهرمان قرار نمی دهد

#درود_بر_امام_مهربانی

زهرا امیرابراهیمی برنده جایزه زن جشنواره کن شد…فیلمی کـه ایشون بازی کرده اند اسمش عنکبوت مقدساست کـه درباره ی قتل های زنجیره ای سعید حنایی در مشهد در دهه 80 رخ داده اسـت.

نکته ماجرا پوستر فیلم اسـت کـه عکس هوایی از شهر مشهده،کـه شهر رو مثل شبکه عنکبوتی نشان داده و حرم امام رضا علیه السلام رو در مرکز این شبکه قرار داده اسـت و زیر ان نوشته اسـت «عنکبوت مقدس». فضای فیلم کاملا سیاه نمایی ایران و ضد دین اسـت ودر تیزرش همش قاتل را در داخل حرم امام رضا علیه السلام نشان می دهد.

سیدجواد هاشمی با اشاره بـه پوستر فیلم عنکبوت مقدس، گفت: متاسفانه مرکز تار عنکبوت حرم مقدس امام رضا«ع» «یعنی احساسات شیعیان» قرار گرفته و این توهین بـه مقدسات شیعیان اسـت. ای کاش علی عباسی، کارگردان این فیلم بگوید من پوستر را تغییر میدهم تا ذهنیتی در رابطه با توهین بـه مقدسات پیش نیاید.

سید جواد هاشمی با بیان این که فرض را بر این میگیرم زهرا امیر ابراهیمی، متوجه محتوای فیلم نبوده اسـت، افزود: اگر فرض بر این باشد، باید بـه هنر او تبریک گفته و توانمندیش را ستایش کرد. اما این سوال هم مطرح اسـت کـه آیا دادن جایزه بـه زهرا امیرابراهیمی جنبه سیاسی دارد تا با برجسته سازی، فیلم بیشتر دیده شده و این بی احترامی منتشر شود؟ اگر از این سمت نگاه کنیم نه جایزه امیرابراهیمی معتبر اسـت و نه فیلمی کـه ساخته شده قابل احترام.

سیدجواد هاشمی با تاکید بر این که هنوز فیلم را ندیدم و نمی توانم در مورد ان قضاوت کنم، گفت: وقتی توصیف فیلم از زبان دیگران شنیدم و پوستر و تیزر فیلم را دیدم قلبم بـه درد آمد و ناراحت شدم. چون فیلمساز نگاه محترمانه ای بـه اعتقادات مردم ندارد. آنچه دیده شده اسـت توهین بـه مقدسات اسـت در حالی کـه شخصیت امام رضا «ع» سیاسی نیست.

من سمت نظام و حکومت را نمیگیرم اما حالم بد شد و درد کشیدم چون توهین بـه امام رضا «ع» توهین بـه اعتقادات من اسـت. فکر می کنم تندروی و نادیده گرفتن توهین اشتباه اسـت. از سوی دیگر باید عدالت رعایت و نیت کارگردان، بازیگران و سازندگان کاملا مشخص شود. اگر واقعا قصد توهین داشتند، بـه قاطعیت میگویم کـه بیجا کردند! اما اگر قصد توهین بـه امام رضا «ع» و قصدی در بین نبوده موضوع را بـه خدا واگذار می کنم.

این بازیگر و کارگردان سینما و تلویزیون با بیان این که سخت ترین آدم ها را در شرایط مختلف در حرم امام رضا «ع» دیدم، تاکید کرد: حتی کافران هم بـه اعتقاد مردم بی احترامی نمیکنند. من بعید می دانم زهرا امیرابراهیمی قصد توهین بـه امام رضا «ع» را داشته باشد.

وقتی از دل کسی خبر نداریم بـه هیچ وجه انصاف نیست کـه وی را متهم کنیم.زهرا امیرابراهیمی را از زمان فعالیت هنری اش در ایران می شناسم. بـه قاطعیت می گویم کـه بعید اسـت ایشان یا حتی یک ایرانی پیدا شود کـه قصد توهین بـه امام رضا «ع» را داشته باشد. امیدوارم این اشتباه عمدی نباشد. درصورت غیرعمدی بودن، این اشتباه قابل بخشش اسـت. ولی اگر عمدی اسـت واقعا متاسفم

بیوگرافی شخصیت اصلی فیلم عنکبوت مقدس «سعید حنایی»

احتمالا شـما هم این روزها کلمه «عنکبوت» را زیاد شنیده اید؛ این کلمه لقب قاتل سریالی بـه نام سعید حنایی بود. او ساکن مشهد بود کـه درسال هشتاد، 16 زن روسپی را بـه قتل رساند و در همان سال هم دستگیر و اعدام شد. او فردی دیوانه بود کـه بـه خودش افتخار میکرد و کوچک ترین عذاب وجدانی نسبت بـه کشتن ان زنان نداشت. دادگاه هم اختلالات روانی سعید حنایی رو تایید کرده بود ولی خب این موضوع هم نتوانست جلوی اعدام وی را بگیرد.

واکنش مداحان

بعد از وزیر ارشاد؛ مداحان مشهوری چون «محمد حسین پویانفر» ؛ «حسین طاهری» ؛ «امیر عباسی» و «حمیدرضا علیمی» در توییتر علیه این فیلم توییت زدند

در ادامه بسیاری دیگر از چهره های رسانه ای و مذهبی هم نسبت بـه این فیلم ضد ایرانی و ضد اسلامی واکنش نشان دادند

بازیگران فیلم عنکبوت مقدس

مهدی بجستانی در نقش سعید

 زهرا امیرابراهیمی در نقش رحیمی

 آرش آشتیانی در نقش شریفی

فروزان جمشیدنژاد در نقش فاطمه

آلیس رحیمی در نقش سمیه

سینا پروانه در نقش رستمی

سارا فضیلت در نقش زینب

فیروز عاقلی در نقش حاجی

نیما اکبرپور در نقش قاضی

مصباح طالب در نقش علی

این خبر توسط سایت رکنا منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در برخط