خیار تلخ برای مبارزه با یک بیماری خطرناک + جزئیات

۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۰۵:۰۶ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس ناب پلاس - از آن‌جایی که میوه کارلا( خیار تلخ) سرشار از موادی مانند charactin و momordicin است. این دو ماده موجود در میوه کارلا می‌تواند در کنترل فشار خون و همچنین مبارزه با مشکلات بیماران دیابتی بسیار موثر واقع شود. ...
خیار تلخ برای مبارزه با یک بیماری خطرناک + جزئیات

به گزارش سرویس پلاس خبر ناب به نقل از رکنا -  از آن جایی که میوه کارلا(خیار تلخ) سرشار از موادی مانند charactin و momordicin است. این دو ماده موجود در میوه کارلا می تواند در کنترل فشار خون و همچنین مبارزه با مشکلات بیماران دیابتی بسیار موثر واقع شود.

گیاه خیار تلخ، در پاکستان و هند و در برخی از کشورهای آسیایی به همین نام خوانده می شود. البته کشورهای انگلیسی زبان کارلا را با نام های؛ کدوی تلخ و یا خربزه تلخ نیز می شناسند. از آن جایی که میوه کارلا سرشار از موادی مانند charactin و momordicin است. این دو ماده موجود در میوه کارلا می تواند در کنترل فشار خون و همچنین مبارزه با مشکلات بیماران دیابتی بسیار موثر واقع شود.

دانه های میوه این گیاه دارای ترکیبات پلی پپتیدی مشابه انسولین و با عوارض کمتر است که مصرف آن موجب کاهش قند در بیماران دیابتی نوع اول می شود

مصرف آب کارلا بدن را در برابر هجوم اپی رادیکال های آزاد حفظ می کند. همچنین ، سیستم ایمنی بدن قویتر شده و بدن راحت تر می تواند بیماری های داخلی را کنترل کرده و در نتیجه آن ها را نابود کند. از سویی مصرف میوه کارلا می تواند باعث تسهیل در جریان خون شود. این عمل می تواند زخم های ایجاد شده در بدن را زودتر مداوا می کند.

این خبر توسط سایت رکنا منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : رکنا

آخرین اخبار سرویس ناب پلاس