سرویس ناب پلاس - رئیس اداره حفاظت محیط زیست تربت‌ حیدریه از گزارش حضور یک قلاده پلنگ در تربت‌ حیدریه خبر داد. ...
ورود پلنگ ایرانی به خانه خانواده ای در تربت حیدریه !  -   واکنش خونسردانه !

به گزارش سرویس پلاس خبر ناب به نقل از رکنا - داوود نورمحمدی با بیان اینکه پس از اعلام مشاهده رد پای یک قلاده پلنگ توسط یکی از اهالی محیط بانان به منطقه اعزام شدند، خاطرنشان کرد: با بررسی های صورت گرفته توسط محیط بانان و پایش منطقه ردپای این گونه جانوری مشاهده و حضورش مورد تائید قرار گرفت اما خود پلنگ مشاهده نشده است.

وی تصریح کرد: پلنگ که یک گونه چتر است چون در هر روز کیلومترها حرکت می کند؛ به همین دلیل به سختی می توان آن را مشاهده نمود و این موجب شده آمار دقیقی از تعدادشان در منطقه نداشته باشیم.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست تربت حیدریه با بیان اینکه گزارش مشاهده رد پای این گونه جانوری در منطقه حفاظت شده و شکار ممنوع ژرف بوده و به هیچ عنوان در منطقه مسکونی نبوده است، عنوان کرد: اینکه برخی رسانه ها از مشاهده یوزپلنگ در منطقه مسکونی گزارش داده اند، تکذیب می شود.

وی از پلنگ به عنوان یک از نادرترین و کمیاب ترین گونه های در معرض خطر نام برد و بیان کرد: پلنگ ایرانی هم اکنون در لیست قرمز اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت (red list) طبقه بندی شده و جزو گونه های در معرض خطر به شمار می رود.

نورمحمدی خاطرنشان کرد: وجود این نوع گونه های جانوری بسیار به اکوسیستم هر منطقه کمک می کند و جمعیت بسیاری از گونه های مهاجم مانند گراز و... را می تواند تعدیل کند.

این خبر توسط سایت رکنا منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در خبر ناب
آخرین اخبار سرویس ناب پلاس