سرویس ناب پلاس - در تهران یکی از پرخرج ترین عروسی ها برگزار شد که رکورددار است. ...
پرهزینه ترین عروسی ایران اینجا برگزار شد !  -  عروس و داماد کی بودند ! + عکس

پرهزینه ترین عروسی ایران اینجا برگزار شد !  -  عروس و داماد کی بودند ! + عکس

به گزارش سرویس پلاس خبر ناب به نقل از رکنا - باغ فردوس که با نام باغ موزه فردوس، باغ معیری و موزه سینما نیز شناخته می شود، یکی از باغ ها و مراکز دیدنی پایتخت است که در محله خوش آب وهوایی به همین نام در شمال تهران قرار دارد.

قدمت باغ فردوس به دوره قاجار می رسد و سنگ بنای آن را محمدشاه گذاشت، هر چند عمر سومین شاه قجر کفاف نداد که لذت زندگی در این باغ را بچشد و ناکام از دنیا رفت. پس از مرگ محمدشاه، ناصرالدین شاه اراضی اطراف باغ را از مالکان خرید و آن را گسترش داد.

به گواه تاریخ این باغ وسیع که امروزه بخش کوچکی از آن باقیمانده و تبدیل به موزه سینمای ایران شده، سرگذشت پرفراز و نشیبی را پشت سر گذاشته و شاهد رخدادهای تاریخی بسیاری بوده که مهم ترین آن برپایی مجلل ترین و پرخرج ترین  جشن ازدواج تاریخ ایران یعنی عروسی «عصمت الدوله» نورچشمی و دختر محبوب ناصرالدین شاه با پسر «دوستعلی خان» خزانه دار بوده. می گویند این جشن ازدواج ۱۰ روز طول کشید و  در مراسم پرسروصدایش میهمانان بسیار مهمی از کشورهای مختلف جهان حضور داشتند.

این را هم بگوییم که به دستور شاه و به مناسبت جشن ازدواج شاهزاده قجر، در نقاط مختلف تهران جشن های بسیار مفصلی برپا شد تا بنا به اوامر ملوکانه، مردم عادی و رعیت هم سهمی در این شادی داشته باشند. چنان که می گویند، جشن عروسی دختر شاه به قدری  چشمگیر بوده که خاطره آن تا سال ها در یاد میهمانان و اهالی تهران قدیم مانده و مانند افسانه ای سینه به سینه نقل شده.

این خبر توسط سایت رکنا منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در خبر ناب
آخرین اخبار سرویس ناب پلاس