سرویس ناب پلاس - فیلم ها و سریال هایی که شهاب حسینی و ترانه علیدوستی در آن ها همکاری کرده اند را ملاحظه کنید. ...
بررسی همکاری های مشترک شهاب حسینی و ترانه علیدوستی در سینما و شبکه نمایش خانگی - نفوذ به عمق خاطره ها+عکس و جزئیات

به گزارش سرویس پلاس خبر ناب به نقل از رکنا - شهاب حسینی و ترانه علیدوستی در سه اثر مهم باهم همکاری داشتند و ماحصل هرسه همکاری به خلق موقعیت های درخشان و آثاری قدرتمند بدل شد. طولانی ترین همکاری آنها به بازی در سه فصل سریال «شهرزاد» به کارگردانی حسن فتحی برمی گشت؛ همکاری که بیشترین میزان استقبال را نزد مخاطبان به همراه داشت. دو همکاری دیگرشان در دو اثر موفق از کارنامه اصغر فرهادی اتفاق  افتاد. اولی «درباره الی» بود و دومی «فروشنده»؛ فیلم هایی که هنوز هم بعد از سال ها چیزی از ارزششان کم نشده و همچنان طرفدارهای پروپاقرصی دارند.

به گزارش فیلم نیوز، اولین همکاری شهاب حسینی و ترانه علیدوستی زمانی اتفاق افتاد که هردو آنها در سینمای ایران به جایگاهی ویژه رسیده بودند و تجربه همکاری با بازیگران و کارگردان های مهمی را داشتند. آنها سال 1387 در «درباره الی» اولین حضور را کنار هم تجربه کردند. نگاهی داریم به تجربیات موفق آنها در کنار هم.

بررسی همکاری های مشترک شهاب حسینی و ترانه علیدوستی در سینما و شبکه نمایش خانگی - نفوذ به عمق خاطره ها+عکس و جزئیات

درباره الی | اصغر فرهادی1387

اولین همکاری مشترک شهاب حسینی و ترانه علیدوستی به بازی در فیلم «درباره الی» به کارگردانی اصغر فرهادی برمی گردد. حسینی نقش جوانی به اسم احمد را داشت که بعد از جدایی از همسرش به ایران برمی گشت و دوستانش برای اینکه بهش خوش بگذرد برنامه می گذاشتند ببرندش شمال. سپیده یکی از همین دوست ها، الی، مربی مهدکودک دخترش را هم دعوت می کرد تا بیاید و با احمد آشنا شود. همراهی حسینی و علیدوستی در این فیلم زیاد نبود. چون خیلی زود با گم شدن الی، علیدوستی از بازی کنار می رفت و از آن به بعد بدون حضور او همه چیز بهم می ریخت. دیالوگ میان الی و احمد در اوایل فیلم، یکی از به یادماندنی ترین سکانس ها را می ساخت. الی از احمد درباره دلیل جدایی اش می پرسید و او می گفت: «یه روز صبح از خواب پاشدیم دست وصورتمون رو شستیم و صبحانه مون رو خوردیم بهم گفت یه پایان تلخ بهتر از یه تلخی بی پایانه.» حسینی برای این فیلم دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول مرد را از جشنواره بیست وهفتم گرفت.

بررسی همکاری های مشترک شهاب حسینی و ترانه علیدوستی در سینما و شبکه نمایش خانگی - نفوذ به عمق خاطره ها+عکس و جزئیات

شهرزاد | حسن فتحی |1394

یکی از درخشان ترین همکاری های مشترک شهاب حسینی و ترانه علیدوستی را در سریال «شهرزاد» شاهد بودیم. حسینی در نقش قباد، ابتدای سریال به عنوان داماد بزرگ آقا و شخصیتی بی ریشه و بی هدف معرفی می شد؛ مردی که با همسرش بدخلقی می کرد، همیشه گوش به فرمان بزرگ آقا بود و از خودش اختیاری نداشت. بخش مهمی از زندگی اش را در قماربازی و شرط بندی می گذشت و با عشق وعاشقی میانه ای نداشت. درواقع درست در نقطه مقابل شخصیت فرهاد قرار می گرفت. زمانی که بزرگ آقا شهرزاد را مجبور کرد دل از فرهاد بکند و با قباد ازدواج کند، میزان تنفر همه از قباد بیشتر هم شد. چون بهرحال باید به عنوان رقیب عشقی فرهاد به میدان می آمد و با توجه به ویژگی هایش اصلا امکان پذیر نبود. درست بعد از ازدواج، با ویژگی های جدیدی از قباد روبه رو می شدیم. درواقع ورود شهرزاد به زندگی قباد، باعث می شد او عشق واقعی را تجربه کند و وجوه جدیدی از شخصیتش به نمایش بگذارد. تا جایی که از یک شخصیت منفور به یک فرد عاشق تبدیل می شد؛ مردی که حاضر بود برای برگرداندن محبوبش دست به هرکاری بزند. از اینجا به بعد قباد که شخصیتی لاابالی داشت ناگهان جای خودش را با فرهاد عاشق پیشه عوض کرد. تلاشی که قباد برای به دست آوردن شهرزاد کرد، هیچ وقت فرهاد برای او انجام نداد. از این رو به عنوان یک عاشق کاملا بین مخاطبان پذیرفته شد. جذابیت قباد و احساساتش نسبت به شهرزاد به حدی بالا رفت که وقتی در قسمت پایانی گلوله خورد، طرفدارانش درفضای مجازی به شدت معترض شدند و از پایان تلخ سریال گلایه کردند.

بررسی همکاری های مشترک شهاب حسینی و ترانه علیدوستی در سینما و شبکه نمایش خانگی - نفوذ به عمق خاطره ها+عکس و جزئیات

فروشنده | اصغر فرهادی | 1394

شهاب حسینی و ترانه علیدوستی بعد از «شهرزاد» در فیلم «فروشنده» اصغر فرهادی هم در نقش عماد و رعنا زوج جذابی را تشکیل دادند. عماد، مردی فرهنگی، خوش برخورد و خوش بین از طبقه متوسط جامعه بود؛ مردی که در مدرسه ادبیات تدریس می کرد و عصرها روی صحنه تئاتر بازی داشت. زندگی عادی او با تجاوز یک ناشناس به حریمش  آسیب رساندن به همسرش رعنا بهم می خورد. رعنا که او هم بازیگر تئاتر بود، به واسطه این تعرض، دچار بحران روحی زیادی می شد و از خودش، خانواده و جامعه می ترسید. رفتارها و حالات عصبی عماد آزارش می داد و دلش می خواست هیچ حرفی درباره این اتفاق نشنود. از سوی دیگر عماد هرکاری می کرد نمی توانست مسئله تجاوز دیگری به همسرش را هضم کند. از مردی مهربان و صمیمی در طول مدت زمانی کوتاه به فردی بدبین و خشن تبدیل می شد که دیگر کنترل اعصابش را نداشت و نمی توانست منطقی رفتار کند. به فردی عصیانگر تبدیل می شد و این مسئله به بحران روحی رعنا دامن می زد. رفتار این دو شخصیت در «فروشنده» به تدریج در طول مسیر فیلم تغییر می کرد و این فروپاشی روحی در ظاهر هردو آنها کاملا نمایان می شد. آنها همزمان مشغول بازی در نمایش «مرگ فروشنده» آرتور میلر هم بودند و تبعات این فروپاشی در آن نمایش هم آشکار بود. حسینی سال 2016 نخل طلای بهترین بازیگر مرد جشنواره فیلم کن را برای بازی در این نقش به دست آورد

این خبر توسط سایت رکنا منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در خبر ناب
آخرین اخبار سرویس ناب پلاس