سرویس ناب پلاس - صدف اسپهبدی متولد ۱۵ بهمن سال ۱۳۷۲ در تهران است. او در رشته بازیگری تحصیل کرده و با ایفای نقش فریبا در فیلم علفزار بر سر زبان ها افتاد. ...
 چهره خاص ترین با جذابیت خیره کننده خانم بازیگر ایران ! + تصاویر و بیوگرافی صدف اسپهبدی

به گزارش سرویس پلاس خبر ناب به نقل از رکنا - صدف اسپهبدی در فیلم هتل بازی کرده است، این فیلم توانسته است رکوردهای زیادی را جا به جا کند.

صدف اسپهبدی متولد ۱۵ بهمن سال ۱۳۷۲ در تهران است. او در رشته بازیگری تحصیل کرده و با ایفای نقش فریبا در فیلم علفزار بر سر زبان ها افتاد. در این مقاله با بیوگرافی صدف اسپهبدی و جزئیات جالبی درباره بازی او در فیلم سینمایی علفزار آشنا خواهید شد.

 چهره خاص ترین با جذابیت خیره کننده خانم بازیگر ایران ! + تصاویر و بیوگرافی صدف اسپهبدی

صدف اسپهبدی بازیگر جوان و بااستعداد ایرانی است. او بازیگری را از فیلم کوتاه «راحانا» شروع کرد و در سال ۱۴۰۰ در فیلم علفزار به کارگردانی کاظم دانشی حضور پیدا کرد و با بازیگرانی همچون پژمان جمشیدی، سارا بهرامی، ستاره پسیانی، ترلان پروانه و … همبازی شد. در ادامه شما را با بیوگرافی کامل صدف اسپهبدی آشنا خواهیم کرد.

بیوگرافی صدف اسپهبدی

صدف اسپهبدی بازیگر خوب تئاتر، سینما و تلویزیون متولد ۱۵ بهمن سال ۱۳۷۲ در تهران است. این بازیگر نوظهور، فارغ التحصیل کارگردانی تئاتر از دانشکده هنر معماری تهران مرکز است.

خانواده و ازدواج

صدف در یک خانواده چهار نفره به دنیا آمده و فرزند دوم خانواده است. پدرش «حمید اسپهبدی» و مادرش «حمیرا بیرامی» است و خواهرش پزشک است. او ازدواج نکرده و مجرد است.

 چهره خاص ترین با جذابیت خیره کننده خانم بازیگر ایران ! + تصاویر و بیوگرافی صدف اسپهبدی

شروع فعالیت حرفه ای

او فعالیت خود را در سال ۱۳۹۶ و از طریق بازی در فیلم کوتاه «راحانا» شروع کرد و کمی بعد در مجموعه تلویزیونی «سفر در خانه» به ایفای نقش پرداخت

صدف اسپهبدی در سال ۱۴۰۰ با بازی در نقش زنی معتاد به نام فریبا در فیلم «علفزار» توانست برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن از جشنواره فیلم فجر شود.

علاوه بر بازیگری، خانم اسپهبدی سابقه اجرا در برنامه «همیشه خونه» در شبکه آموزش در کنار فرهاد جم را نیز داشته است.

کاهش وزن برای بازی در فیلم علفزار

در نشست خبری فیلم علفزار صدف اسپهبدی در این باره به خبرنگاران گفت: 

“نقش خیلی سختی بود، اما به شدت دوست داشتنی، برای من به عنوان تجربه اول بی نظیر بود. نقش بی نظیر بود و قطعا آنقدر جذاب بود که هرکسی را وسوسه می کرد بازی کند. زمانی که راجع به فیلم نامه صحبت کردیم، آقای دانشی گفتند که تو مد نظر من هستی، اما نه به صورت قطعی. تمرین و لاغر کن که اگر شد، این نقش را بازی کنی. او می گوید در طی مدتی که فرصت داشتم هر شب ۱۰ کیلومتر می دویدم تا اینکه طی ۸ ماه توانستم برای بازی در این فیلم ۲۵ کیلو وزن کم کنم. اثرات این کاهش وزن بیش از اندازه بود، از تغییرات هورمونی و ریزش مو تا از دست دادن مواد مغذی …”

 چهره خاص ترین با جذابیت خیره کننده خانم بازیگر ایران ! + تصاویر و بیوگرافی صدف اسپهبدی

فیلم شناسی صدف اسپهبدی

از آنجا که خانم اسپهبدی در عرصه بازیگری تازه وارد است، در تعداد معدودی فیلم و سریال به ایفای نقش پرداخته است که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

فیلم های سینمایی

  • راحانا (فیلم کوتاه) ۱۳۹۶
  • علفزار-کاظم دانشی ۱۴۰۰

مجموعه های تلویزیونی

  • سفر در خانه – بهمن گودرزی ۱۳۹۶
  • سریال دلدار – رمضان ۱۳۹۸

تئاتر

  • چیزی شبیه زندگی – علیرضا مهران ۱۴۰۰
  • مرده شور – جواد رازقندی ۱۴۰۰
  • جنون محض- علیرضا کوشک جلالی ۱۴۰۱

صدف اسپهبدی در علفزار

«علفزار» فیلمی به نویسندگی و کارگردانی کاظم دانشی و تهیه کنندگی بهرام رادان است که سال ۱۴۰۰ به نمایش درآمد. هدف از ساخت این فیلم، مطرح کردن مسائل و دغدغه های ویژه اجتماعی و هشدار به جامعه شناسان، مسئولان و خانواده ها بود.

این فیلم داستان بازپرسی عدالت طلب به نام امیرحسین (پژمان جمشیدی) را به تصویر می کشد که با نگاهی انسان دوستانه، حقیقت را به مصلحت جویی، سیاست و منافع شخصی ترجیح داده است و خودش را محدود به چارچوب های خشک و غیرقابل انعطاف اداری نمی کند. او هر جا لازم باشد از دستور وجدانش تبعیت می کند.

صدف اسپهبدی در این فیلم نقش زنی معتاد به نام فریبا را بازی می کند. پژمان جمشیدی، سارا بهرامی، ستاره پسیانی، ترلان پروانه، مهدی زمین پرداز، عرفان ناصری، یسنا میرطهماسب، مائده طهماسبی، رویا جاوید نیا، متین حیدری نیا، فرخ نعمتی و مهران امام بخش دیگر بازیگران این فیلم هستند.

 چهره خاص ترین با جذابیت خیره کننده خانم بازیگر ایران ! + تصاویر و بیوگرافی صدف اسپهبدی

نظر بهرام رادان در مورد صدف اسپهبدی

رادان گفته است:

“نقش «فریبا» در فیلم نامه، نقش مهمی بود و جای کار داشت، من خانم اسپهبدی را نمی شناختم و آقای کاظمی گفتند ایشان رو می شناسند و در فیلم کوتاه باهاشون کار کردند و ایشون رو در نظر داشتند. بالاخره قرار شد، یک روز ایشان را ببینیم و روزی که خانم اسپهبدی از در وارد شدند، از آنجایی که چیزی در حدود ۲۵ کیلو وزن کم کرده بودند، من فکر کردم هر بازیگر دیگری هم باشد، باید شبیه آن زمان ایشان شود. به نظر من درخشان بودند و بهشون خسته نباشید میگم.”

صدف اسپهبدی در راحانا

«راحانا» فیلم داستانی کوتاهی به کارگردانی کاظم دانشی است که به زبان ساخته شده و همه بازیگران آن عربی صحبت می کنند.

داستان این فیلم فضای ملتهب و جنگی سوریه را روایت می کند. راحانا یک دختر تک تیرانداز سوری است که داعش برای سر او یک میلیون دلار جایزه تعیین کرده است. راحانا و گروه تحت امر او، می خواهند یک دختربچه و پدرش را از دل جنگ نجات بدهند و برای این منظور، داعشی های زیادی را می کشند.

صدف اسپهبدی در این فیلم ایفاگر نقش شخصیت اصلی داستان است. علیرضا مهران، پوریا قاسمی پور، محسن صادقی، علی سنگینی، عبدالرضا آشتیانی، حسین ولی زاده و دیانا شفیعی دیگر بازیگران این فیلم کوتاه هستند.

 چهره خاص ترین با جذابیت خیره کننده خانم بازیگر ایران ! + تصاویر و بیوگرافی صدف اسپهبدی

جوایز و افتخارات

  • برنده جایزه سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن جشنواره فیلم فجر

این خبر توسط سایت رکنا منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در خبر ناب
آخرین اخبار سرویس ناب پلاس