سرویس ناب پلاس - اعتبار تعیین شده برای پرداخت همسان سازی های حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی تامین نشده است،دولت ادعا می کند مشکل در فقدان نحوه پرداخت است. ...
خبر بد  -  وعده اشتباه وزیر کار برای همسان سازی حقوق بازنشستگان  -  هیچ تامین اعتباری نیست تا همسان سازی صورت گیرد !

به گزارش سرویس پلاس خبر ناب به نقل از رکنا -   در پی انتشار  اظهار نظری از صولت مرتضوی ، وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی که ادعا کرده،پیش بینی لازم برای پرداخت همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری صورت گرفته و در خصوص بازنشستگان تامین اجتماعی هم در حال پیگیری هستیم.باید به اطلاع برسانیم که قرار بود اجرای همسان سازی بازنشستگان اعم از کشوری ،لشگری و تامین اجتماعی از اول خرداد ماه اجرایی شود .اما با گذشت یک ماه از این تاریخ اجرای همسان سازی حقوق بازشستگان  هنوز بلاتکلیف است و اقدامی در این خصوص نشده است.

داوود منظور رئیس تامین اجتماعی هم در اظهار نظری گفته مبلغ 130 همت از مطالبات تامین اجتماعی دریافت شده و برای نحوه پرداخت هنوز به نتیجه نرسیده اند و پس از تصویب این آیین نامه در هیات دولت، اجرای آن آغاز خواهد شد. اما به نظر می آید یکی از علل عدم اجرای همسان سازی عدم تامین اعتبار است وگرنه نحوه پرداخت دلیلی نیست که باعث تاخیر در اجرای این قانون باشد.

در همین راستا صندوق بازنشستگی کشوری اعلا م کرده 50 همت برای متناسب سازی حقوق بازنشستگان کشوری، لشگری و فولاد در نظر گرفته شده است.

بر اساس این خبر، علاوه بر اینکه پرداخت همسان سازی حقوق بازنشستگان به قانون تبدیل شده است و در برنامه هفتم توسعه ردیف منابع پرداخت همسان سازی حقوق بازنشستگان در بودجه 1403 ایجاد شده است. اما تا کنون اقدامی درباره آن صورت نگرفته است.  

منابع اجرای طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان همان یک درصد افزایش مالیات بر ارزش افزوده است. اما گویا منابع آن یک درصد افزایش مالیات بر ارزش افزوده هنوز تحقق نیافته است.

با توجه به اینکه منابع مالی این متناسب سازی تعیین شده ولی تا کنون تامین اعتبار نشده است و هیچ یک از صندوق های بازنشستگان تامین اجتماعی ،کشوری، لشگری دستورالعملی برای  پرداخت حقوق همسان سازی بازنشستگان ندارند.

 

 

 

 

 

این خبر توسط سایت رکنا منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در خبر ناب
آخرین اخبار سرویس ناب پلاس