سرویس ناب پلاس - بیوگرافی و زندگی شخصی ماه چهره خلیلی بازیگر سینما و تلویزیون را در ادامه بخوانید. ...
 افشاگری مرگ ماه چهره خلیلی و جزئیات زندگی در لندن و شوهر فیلمبردار+ عکسهای خانوادگی!

 افشاگری مرگ ماه چهره خلیلی و جزئیات زندگی در لندن و شوهر فیلمبردار+ عکسهای خانوادگی!

به گزارش سرویس پلاس خبر ناب به نقل از رکنا - ماه چهره خلیلی متولد 25 دی ماه 1355 در تهران بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون بود. در بخش فرهنگ و هنر از سری مطالب هنرمندان بیوگرافی ماه چهره خلیلی و علت مرگش را بخوانید و تصاویر خانوادگی وی را مشاهده کنید.

تحصیلات و خانواده ماه چهره خلیلی

وی دارای مدرک فوق لیسانس معماری از دانشگاه اکسفورد انگلستان می باشد. این بانوی هنرمند نوه زنده یاد پروین سلیمانی بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون ایران بوده و دارای یک خواهر به نام گلچهره است.

ازدواج ماه چهره خلیلی

ماه چهره خلیلی در سال 1393 با ابراهیم اشرفی ازدواج کرده است.

ماجرای جالب خواستگاری از ماه چهره خلیلی

این بانوی فقید هنرمند برای اولین بار در برنامه دورهمی درباره نحوه آشنایی و ازدواج خود با ابراهیم اشرفی گفت:

ازدواج ما عاشقانه بود و بعد از آشنایی مان خواستگاری به صورت اینترنتی انجام شد. در این مراسم خانواده ما در لندن و خانواده داماد در ایران بود من چای آوردم و در هر دو خانواده نقل و شیرینی بود. بعد از پاسخ بله من، در هر دو طرف نقل پاشیده شد و شیرنی پخش کردند.

بیوگرافی مختصری درباره ابراهیم اشرفی

ابراهیم اشرفی همسر زنده یاد ماهچهره خلیلی، فیلمبردار، بازیگر و عکاس کشورمان 13 دی 1352 در تهران، متولد شد. او فعالیت هنری خود را از پشت صحنه در سینما آغاز کرد و در سال 1378 در گروه صحنه و لباس فیلم «شوخی کردم» قرار گرفت.

همسر ماهچهره خلیلی سال 1381 در فیلم «گاو خونی» به کارگردانی و نویسندگی بهروز افخمی در گروه فیلمبرداری شروع به کار کرد و سال 1393 به عنوان بازیگر در فیلم «خداحافظی طولانی» مقابل دوربین قرار گرفت. از جمله کارهایی که ابراهیم اشرفی در آن ها به عنوان مدیر فیلمبرداری حضور داشت می توان فیلم های استراحت مطلق، شب، بیرون و صله سحر را نام برد.

فرزند ماه چهره خلیلی

یک فرزند پسر به نام پرواز حاصل زندگی مشترک ماه چهره خلیلی و ابراهیم اشرفی می باشد. زنده یاد ماهچهره خلیلی با حضور در برنامه دورهمی درباره زایمان خود در ایران گفت:

خیلی از مخاطبان از من سؤال می پرسند که چرا پسرم پرواز را در انگلیس به دنیا نیاورده ام با وجود این که خودم تابعیت آنجا را دارم. من دوست داشتم که پسرم در ایران به دنیا آمده و شناسنامه و پاسپورت ایرانی داشته باشد. من خودم در ایران به دنیا آمده ام و با وجود دوری بیست ساله از ایران، عاشق ایران هستم.

درگذشت ماه چهره خلیلی

ماه چهره خلیلی بانوی هنرمند کشورمان در 17 مرداد 1399 پس از ماهها بیماری بر اثر سرطان لوزالمعده در 43 سالگی در لندن درگذشت و پیکر او در 21 مرداد با حضور خانواده و نزدیکانش در آرامستان مسلمانان واقع در شمال غرب لندن در منزل ابدی به خاک سپرده شد.

آغاز فعالیت هنری ماه چهره خلیلی

ماه چهره خلیلی بعد از اتمام تحصیلات دانشگاهی خود به مدت چند ماه در لندن مشغول به کار شد اما به دلیل علاقه بسیار خود به ایران، بعد از بیست سال به وطن بازگشت و به همراه مادربزرگش خانم سلیمانی برای دیدار با کارگردان مشهور و گرفتن عکس به دفتر آنها رفت اما با پیشنهاد بازی در فیلم و سریال مواجه شد.

او برای اولین بار با فیلم چشمان سیاه در سال 1381 مقابل دوربین قرار گرفت و در کنار مادربزرگ خود نقش آفرینی کرد.

زنده یاد ماهچهره خلیلی دوره بازیگری را در method school در لندن گذراند و سپس با حضور در کلاسهای استاد سمندریان در ایران، دوره های بازیگری و کارگردانی را پشت سر گذاشت.

شهرت و درخشش ماهچهره خلیلی در بازیگری

این بانوی هنرمند با سریال مختارنامه وارد قاب تلویزیون شد و با نقش جاریه خواهر ناتنی مختار ثقفی و زن عمر بن سعد به شهرت رسید و سپس به جمع بازیگران در چشم باد پیوست.

کارگردانی ماهچهره خلیلی

زنده یاد ماه چهره خلیلی علاقه بسیاری به فضای کاری در پشت دوربین همچون کارگردانی داشت. از جمله فعالیت های دیگر او، فیلمسازی فیلم کوتاه و مستند داستانی عید قربان می باشد که برنده جوایز بسیاری از جشنواره های مختلف از جمله جشنواره فیلم سان فرانسیسکو 2006 شده است.

این خبر توسط سایت رکنا منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در خبر ناب
آخرین اخبار سرویس ناب پلاس