سرویس ناب پلاس - تغییر چهر بازیگر جنگجویان کوهستان را ملاحظه نمایید. ...
چهره جوان هوسانیانگ سریال جنگجویان کوهستان” در 75 سالگی اش+عکس

چهره جوان هوسانیانگ سریال جنگجویان کوهستان” در 75 سالگی اش+عکس

به گزارش سرویس پلاس خبر ناب به نقل از رکنا -  نقش هوسانیانگ در سریال جنگجویان کوهستان را نیز سانائه سوچیدا بازی می کرد. سوچیدا در ۲۶ جولای ۱۹۴۹ در اوزاکا به دنیا آمد و اکنون ۷۲ سال سن دارد. او از بازیگران شناخته شده تلویزیون کره جنوبی در دهه ۷۰ میلادی به شمار می آید و در نمایش ها، شوهای مسابقه ای و ویدیوهای تبلیغاتی بسیاری نیز حضور داشته است.هوسانیانگ در سریال جنگجویان کوهستان تنها زن در میان جنگجویان لیان شانگ پو به مشار می آمدو صدا پیشگی او را مینو غزنوی بر عهده داشت.

درباره سریال جنگجویان کوهستان

جنگجویان کوهستان با نام اصلی کرانه رود (ژاپنی: 水滸伝، انگلیسی: The Water Margin، روماجی: Suikoden) که در بین ایرانی ها با نام لیانگ شان پو نیز شناخته می شود، مجموعهٔ تلویزیونی ژاپنی است که در سال های ۱۹۷۳ تا ۱۹۷۴ پخش شد. لیانگ شان پو نام منطقه ای در کوهستان های چین در کرانه ی رود زرد و محل استقرار شورشیان چین بود.

این سریال بر اساس یکی از شاهکارهای ادبیات کلاسیک چین به نام لبه آب یا شوئی خو جوئن اثر شی نایان و لو گوانجونگ نوشته شده است و داستان ۱۰۸ قهرمان را نقل می کند که از سرتاسر چین در مکانی به نام «لیانگ شان پو» گردهم آمده و علیه ظلم و فساد حکومتی قیام می کنند و جاودانه می شوند. سیزده قسمت اول این سریال ۲۶ قسمتی را شبکهٔ تلویزیونی نیپون یا به اختصار ان اچ کی تولید نموده و از سال ۱۹۷۳ تا ۱۹۷۴ از همین شبکه در ژاپن پخش شده است.

پس از آن بین سال های ۱۹۷۶ تا ۱۹۸۰، کشورهای انگلستان، فرانسه، هلند، اسپانیا و آلمان غربی اقدام به نمایش آن کرده اند. سیزده قسمت بعدی را شبکه بی بی سی تولید کرده است. همچنین این سریال برای اولین بار در سال های پایانی دههٔ ۱۳۶۰ خورشیدی با نام جنگجویان کوهستان از شبکه یک ایران پخش شد. بسیاری از ایرانیان خاطره تماشای این سریال به صورت رنگی یا سیاه و سفید را دارند و نامش را به لیان شامپو می شناسند که در بین ایرانیان دقیقاً ضرب المثل و معادلی ست برای محله های هرج و مرج اعم از سرقت، دزدی، خلاف و اعتیاد تا درگیری و قتل است.

لین چانگ، افسر قدرتمند گارد امپراتوری از سوی کائو چیوی تشنهٔ قدرت به توطئه علیه امپراتور متهم و به مرگ محکوم می شود. در هنگام اجرای فرمان، قاضی سونگ کیانگ با غیرقانونی اعلام کردن اعدام حکم به تبعید لین چانگ می دهد. در طول راه افراد مختلفی از جمله هو سانیانگ که دختری است در لباس مردان سعی در آزاد کردن او می کنند ولی لین چانگ اصرار به اجرای حکم دارد و به تبعیدگاه می رود.

از سوی دیگر کائو چیو که از دخالت سونگ کیانگ و زنده ماندن لین چانگ خشمگین است و او را سدی در برابر اجرای خواسته های پلید خود می داند، ابتدا با پاپوش دوختن برای قاضی موجبات زندانی شدن او را فراهم آورده و سپس کسانی را برای کشتن لین چانگ می فرستد اما لین چانگ موفق به فرار شده و به محلی کوهستانی و دور افتاده به نام لیانگشان می رود.

دسترسی به لیانگ شان پو عملاً غیرممکن است زیرا گرداگرد آن را مرداب فرا گرفته و پناهگاهی امن را برای فراریان و ناراضیان پدیدآورده است. ساکنان لیانگشان پو که آوازهٔ دلاوری های لین چانگ را شنیده اند او را به ریاست گروه خود برمی گزینند و هم پیمان می شوند تا با ظلم و فساد کائو چیو و اطرافیانش مبارزه کنند. به مرور زمان افراد بیشتری از جمله سونگ کیانگ که به کمک لین چانگ و گروهش از زندان رهایی یافته و هو سن نیان که اولین و تنها زن پذیرفته شده در گروه می باشد به آنان اضافه شده و ۱۰۸ ستاره را تشکیل می دهند که قدرت و قابلیت های فوق العاده ای دارند.

این خبر توسط سایت رکنا منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در خبر ناب
آخرین اخبار سرویس ناب پلاس